GÜNCEL

Yetim Çocuklar İHH İftarında Erzurum Valisi ve Belediye Başkanıyla!

Yetim Çocuklar İHH İftarında Erzurum Valisi ve Belediye Başkanıyla!
Yetim Çocuklar İHH İftarında Erzurum Valisi ve Belediye Başkanıyla!

Erzurum Valisi ve Belediye Başkanı 'Her Zaman Sizlerle Beraber Yan Yana Olmaya Devam Edeceğiz'


Erzurum’da Dünya Yetimler Günü dolayısı ile İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yüzlerce kişinin katıldığı iftarı programı düzenlendi…

Erzurum Valisi Okay Memiş, “Er geç Allah’ın emri üzerine her nefis ölümü tadıyor. Çocuklarımıza mümkün olduğu kadar sahip çıkabilmek en büyük amacımız. Her zaman sizlerle beraber olacağız.” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise ‘Yetimlerimiz, en özel emanetlerimizden. Daima yan yana olmaya devam edeceğiz.’dedi.

Erzurum’da Dünya Yetimler Günü İftarı Programı Düzenlendi

Dünya Yetimler Günü nedeniyle Erzurum’da İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından iftar programı gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Vali Okay Memiş’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Kaymakamı Önder Coşğun, Göç İdaresi İl Müdürü Haşim Özcan, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İHH İnsani Yardım Vakfı Erzurum İl Başkanı Ömer Onay, STK Temsilcileri, aileler ve yetimler katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle 160 yetim aile ve 200 yetim çocuğun katılımıyla gerçekleşen iftar programı öncesi İHH İnsani Yardımlaşma Vakfı Pasinler İlahi grubu tarafından ilahiler seslendirildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş

Vali Memiş, programda yaptığı konuşmada sosyal devlet ilkesi doğrultusunda vatandaşların emrinde olduklarını söyledi.

“Erzurum’da her yıl devlet tarafından 500 milyon TL para ihtiyaç sahibi ailelere destek olarak veriliyor.” diyen Memiş, “Devletimizin sağladığı imkanları seferber edip, ailelerimize ulaştırmaya gayret ediyoruz. Tabi bu devletin asli görevi ama her zaman yetişemeyebiliyoruz. İşte bu nokta da İHH gibi dernekler STK’lar imdadımıza yetişiyor. Bu güzel hizmetten dolayı emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yetim Çocuklar Erzurum İHH İftarında

Dünya Yetimler Günü nedeniyle bir araya geldiklerini hatırlatan Memiş, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Değerli çocuklar! İnsanoğlu hayatına her zaman annesiyle babasıyla devam edemeyebiliyor. Bazılarımız bu gerçekle çok erken yaşta karşılaşıyoruz. Bazılarımız çok daha geç yaşta. Er geç Allah’ın emri üzerine her nefis ölümü tadıyor. Çocuklarımıza mümkün olduğu kadar sahip çıkabilmek en büyük amacımız. Her zaman sizlerle beraber olacağız. Allah hepinize başarılar versin hepinizin sağlığını sıhhatini korusun. Sizlerin hayırlı ve güzel bir nesil olarak yetişmenizde emeği geçen başta sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese, İHH derneğine, devletin bütün imkanları seferber eden bütün kamu görevlilerine herkese çok teşekkür ediyorum.”

Öte yandan yetim ailelere toplamda 180 bin lira dağıtılan iftar programı sonrası Grup Genç tarafından katılımcılara yönelik mini bir konser verildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen

Kaynak: Erzurum Valiliği / İHH

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
19 Nisan 2022 10:48
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}