Başkan Urkuç Atatürk Üniversitesinde Uluslararası Öğrencilerle!

Başkan Urkuç Uluslararası Öğrencilere Erzurum Ekonomisinin Ekonomik Lokomotifini Anlattı!

Başkan Urkuç Atatürk Üniversitesinde Uluslararası Öğrencilerle!

Başkan Urkuç Uluslararası Öğrencilere Erzurum Ekonomisinin Ekonomik Lokomotifini Anlattı!


Atatürk Üniversitesi’nin gerçekleştirmiş olduğu, 'Uluslararası Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme ve Sosyal Uyum Buluşması' toplantısının konuğu, Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Murat Urkuç oldu.

Başkan Urkuç uluslararası öğrencilere, Erzurum Organize Sanayi Bölgesi’nin 1974 yılında Türkiye’nin 4., Doğu Anadolu Bölgesinin ise ilk Organize Sanayi Bölgesi olarak kurulduğunu söyledi.

Yapılan sunumda,  konum olarak Erzurum Erzincan karayolu Aziziye ilçesi sınırlarında yer aldığı aktarıldı. 127 hektar alan üzerine kurulu olan Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinin 119 sanayi parselinden oluştuğu paylaşıldı.

Dünyanın farklı noktalarına ihracat yapan firmaları bünyesinde bulunduran Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde 64 firmanın üretim yaptığı vurgulandı. 7 firmanın çağrı ve iletişim sektöründe faaliyet gösterdiği,  27 firmanın ise kargo ve lojistik sektöründe şehrin ekonomisine katkı sunduğu ifade edildi.

Erzurum 1.OSB Öğrenci Buluşması

OSB 5 Bin 750 Kişiyi İstihdam Ediyor!

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde bin 485 bayan çalışan ve 4 bin 315 erkek çalışan ile toplam 5 bin 750 kişinin ise istihdam edildiği belirtildi.

Öte yandan, Erzurum ve ülke ekonomisi için üreten, Erzurum 1 Organize Sanayi Bölgesi ilerleyen günlerde yabancı öğrencileri misafir edecek.

Yorum Yazın