SPOR

Erzurum Cirit Sporunda Şampiyon!

Erzurum Cirit Sporunda Şampiyon!
Erzurum Cirit Sporunda Şampiyon!

Erzurum Cirit’de Türkiye Şampiyonu!
 

Türkiye Cirit Şampiyonu Oldular Plaketi ve Daha Fazlasını Hak Ettiler!


Kayseri’de yapılan  ve Anavatanı Erzurum olan Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası Finali’nde Uşak 1 Eylül Atlı Spor’u mağlup ederek Türkiye şampiyonu, Erzurum Şengel Atlı Cirit Spor Kulübü oldu.

Şampiyon kulüp başkanı Ali Aksakallı’yı ziyaret eden ŞEHİRDER Başkanı Mustafa Uğurlu, alınan başarılı sonuçtan ve kazanılan şampiyonluktan dolayı tüm sporcuları tebrik etti ve bir plaket verdi.

Türkiye Cirit Şampiyonu

“At Türk’ün Kanadıdır”

Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) Başkanı Mustafa Uğurlu ve yönetim kurulu üyeleri Aytekin Korkmaz ve İsa Pirgir ile beraber Şengel Atlı Spor Kulübüne tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan ŞEHİRDER Başkanı Uğurlu, "Kaşgarlı Mahmut’un Divanu Lügati't-Türk'te belirttiği gibi "At Türk'ün kanadıdır." At tarih boyunca Türklere yoldaşlık etmiş asil bir hayvandır. Bu nedenle tarihimize hizmet etmiş bu asil yoldaşa gönüllerinde yer vermiş, onunla bütünleşmiş siz değerli sporcularımız ve kulüp yöneticilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca Erzurum adına kazanılan bu üstün başarıyı ŞEHİRDER olarak büyük bir mutlulukla karşılamış olup bunun için de her bir sporcumuzu ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

“Sözümüzü Tuttuk”

Şengel Atlı Spor Kulübü Başkanı Ali Aksakallı, turnuvaya çok sıkı çalıştıklarını atlarının ve sporcularının bu turnuvaya çok emek verdiğini belirterek, “Turnuva sürecinde desteklerini esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen’e, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan’a ve Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’a teşekkür ederiz. Belediye başkanlarımıza Erzurum’a kupayı getireceğimize söz vermiştik, başardık, çok mutluyuz. Şampiyonluğumuz Erzurum’a hayırlı olsun. Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan ŞEHİRDER’e ve tebrik ziyareti için Mustafa Uğurlu ile yönetimine de teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
2 Aralık 2022 00:12
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}