Kültüryolu Projesi Dadaşlara Çok Yakıştı

Erzurum’un kent meydanında gerçekleştirdiği proje Erzurum’a yakıştı

Kültüryolu Projesi Dadaşlara Çok Yakıştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından bakanlığın Erzurum’un kent meydanında gerçekleştirdiği proje ile ilgili açıklama yaparak: “Erzurum’a öyle bir meydan düzenlemesi yaptık ki binlerce yıllık tarih, kültür, medeniyet birikimi ortaya çıktı. Dadaşlar diyarına çok yakıştı.” ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı proje nedir? Kültür yolu Projesi olarak bildiğimiz proje hakkında bilmediklerinizi sizin için derledik.

Kültüryolu Projesi Nedir?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde Büyükşehir Belediyesinde yürütülen proje ile bin yıllık tarihi geçmişi olan Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi gibi irili ufaklı çok sayıda tarihi mekanın cevre düzenlemesi ve onarımı işlerini içeren projeye verilen isimdir.   

Proje ile Erzurum'da, gece ışıklandırmaları ve çevre düzenlemesiyle güzel görünüme kavuşan tarihi mekanlar, kente gelen yerli ve yabancı turistleri hayran bırakıyor.

Yorum Yazın