EĞİTİM

Aşere-i Takrib Kursunu tamamlayan 13 Kurra hafıza, başarı belgesi verildi

Aşere-i Takrib Kursunu tamamlayan 13 Kurra hafıza, başarı belgesi verildi
Aşere-i Takrib Kursunu tamamlayan 13 Kurra hafıza, başarı belgesi verildi

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinde, üç yıl süre ile ‘Aşere-i Takrîb’ Kursunu tamamlayan 13 Kurra hafıza, başarı belgesi verdi.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde üç yıl boyunca devam eden 'Aşere-i Takrîb' Kursunu başarıyla tamamlayan 13 Kurra hafıza için başarı belgesi verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Diyanet Akademisi tarafından düzenlenen eğitimler, Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde gerçekleşti. Bu çerçevede, 13 Kurra Hâfız için "Aşere-Takrîb Tayyibe İcazet Merasimi" düzenlendi. Diyanet Akademisi Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeki Koçak, Aşere-Takrîb ilminin, Erzurum'da Cumhuriyet tarihi boyunca bazı hocalar tarafından öğretildiğini belirtti.

Koçak, resmi olarak ilk kez Diyanet İşleri Başkanlığının izniyle Diyanet Akademisi'nin Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde 20 Ekim 2020'de başladığını ve 28 Ekim 2023'te tamamlandığını ifade etti. "Sonuç olarak, yoğun ve üç yıllık bir eğitim sürecini başarıyla tamamlayan 13 kurra hafız, Aşere-Takrîb ilminde yeterlilik kazanarak bu kursu başarıyla bitirdi" dedi.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
8 Kasım 2023 23:55
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}