Saray Bosna Belediye Başkanı Erzurum'da

Saray Bosna Belediye Başkanından, Başkan Sekmen Ziyaret

Saray Bosna Belediye Başkanı Erzurum'da


Saray Bosna Belediye Başkanından, Başkan Sekmen Ziyaret

Avrupa Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017); için Erzurum'a gelen Saraybosna'nın Belediye Başkanı Abdullah Skaka, selefi İvo Komsiç ile birlikte Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti.

Başkan Sekmen'in makamında gerçekleşen kabulün ardından, konuklar meclis oturumuna katıldı. Meclisin açılışından önce misafirlerini takdim eden Sekmen, Türkiye ile Saraybosna arasında her zaman bir gönül bağının bulunduğunu söyledi.

Başkan Sekmen, "EYOF 2017'yi izlemek üzere Erzurum'a Saraybosna'dan misafirlerimiz geldi. Geçen hafta Belediye Başkanı yeni seçilen Başkan Skaka'yı ilimizde ağırlıyoruz. Şimdiki Belediye Başkanımız bundan önce Belediye Başkan Yardımcısıydı. Bir hafta önce yapılan seçimleri kazandı ve Erzurum'a geldi. Bizleri de ziyaret etti. Erzurumlular adına Başkan'a hoş geldiniz diyorum. İnşallah bundan sonra yapacağımız çalışmalarla ilişiklerimiz daha da gelişecek" dedi. Konuk başkanlar da, Başkan Mehmet Sekmen'e misafirperverliği ve yakın ilgisinden ötürü teşekkür ederek, iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yaptı.

Kaynak: Erzurum Büyük Şehir Belediyesi

Taglar: Saray Bosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka, Başkan Mehmet Sekmen

Yorum Yazın