Vali, Buz Hokeyi Takımını Tebrik Etti!

Vali, Buz Hokeyinde Rusya'yı Yenen Milli Takım Sporcularıyla

Vali, Buz Hokeyi Takımını Tebrik Etti!


Vali, Buz Hokeyinde Rusya'yı Yenen Milli Takım Sporcularıyla

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, EYOF 2017' de Rusya'ya farklı skorla yenilen Erkekler Buz Hokeyi Türk Milli takımını ziyaret etti. Vali Azizoğlu, yaptığı ziyarette; "Sakın moralinizi bozmayın. Sporda yenmek de var yenilmek de. Önemli olan bu tür maçlardan ders çıkarıp gelecekte aynı hatalara düşmemektir" dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu, EYOF 2017'de yapılan müsabakaları zaman zaman ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde denetliyor. Gittiği her tesiste sporcularla bir araya gelmeye de önem gösteren Vali Azizoğlu, geçtiğimiz günlerde Rusya Milli takımı karşısında farklı bir mağlubiyet alan Erkekler Buz Hokeyi Türk Milli takımına moral ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmedi. Buz Hokeyi Arena salonunda sporcularla bir araya gelerek, Sporda kazanmak kadar kaybetmenin de olduğuna dikkat çeken Vali Azizoğlu şöyle konuştu:

"Üzülmenizi gerektirecek herhangi bir durum yok. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da kazanmakta var kaybetmekte. Bizlerin yapacağı en önemli iş, sporcularımızın kaybettiği anda bile yanlarında olarak morallerini üst seviyede tutmaktır. Sizlerden isteğim sosyal medya üzerinden yapılan eleştirileri dikkate alarak moralinizi bozmayın. "


'Maçlardan Ders Çıkarın'

Sporcuların bu tür maçlardan ders çıkarmaları gerektiğini de ifade eden Vali Azizoğlu," Asıl mesele 34 ülkenin Türkiye'ye gelerek burada EYOF'un gerçekleştirilmesiydi. Bunu da sizler ile birlikte başardık. Karşılaşmada kötü bir sonuç almış olabiliriz ama bu hiç bir şeyin sonu demek değildir. Biz her şeye rağmen sizlerle gurur duyuyoruz. Hepiniz evinizden, ailenizden uzağa Erzurum'a spor için gelerek dünyanın en iyi takımlarından biri ile oynadınız. Skor istemediğimiz bir sonuç olsa da sizlerin maçta gösterdiği centilmenlik ve rakibinize karşı tam bir ev sahibine yakışır davranışlarınız çoğu sporcuya örnek oldu" diye konuştu.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın