Curling'de Seyirciler Hop Oturdu Hop Kalktı!

Curling Müsabakaları Heyecanlı Anlara Sahne Oluyor!

Curling'de Seyirciler Hop Oturdu Hop Kalktı!


Curling Müsabakaları Heyecanlı Anlara Sahne Oluyor!

2017 Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali'nde (EYOF) Curling'de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Curling Arena'nın ev sahipliğ yaptığı üçüncü gün kızlar müsabakaları tamamlandı.

Curling kızlar müsabakası 13.00'da başladı. Türkiye'nin A Takımı ile Türkiye'nin B Takımının mücadelesinde A Takım dördüncü end sonunda 7-1'lik skoru yakaladı ve mücadeleyi 11-2 gibi farklı bir skorla kazandı.

Rusya'nın Geri Dönüşü

Norveç ile Rusya arasında oynanan Curling müsabakasında ise nefesler tutuldu. Norveç, ilk dört end sonunda elde ettiği 4-1'lik skor avantajını koruyamadı. Rusya, çekişmeli geçen müsabakada beşinci end'de 2 ve altıncı end'de bulduğu 1 sayıyla durumu eşitledi. Ardından yedinci end'de bulduğu 1 sayı ve sekizinci end'de kaydettiği 3 sayıyla müsabakayı Ruslar, 8-4 kazandı.

Hollanda - Slovenya

Curling erkekler müsabakası saat 17.00'da başladı. Hollanda ile Slovenya'nın çekişmeli geçen müsabakasında dördüncü end'ler sonunda Slovenya 3-1'lik avantaj yakaladı. Altıncı end'de Hollanda bulduğu 2 sayıyla skoru eşitledi. Müsabaka mücadeleyi bırakmayan Slovenya yedinci end'de bulduğu 3 sayıyla Hollanda'yı 6-3'lük skorla mağlup etti.

Rusya - Norveç

Curling'de 17.00 seansının ikinci maçı Rusya ile Norveç arasında oynandı. Yine çekişmeli geçen müsabakada ise ilk iki end'de ses çıkmadı. Beşinci end'ler sonunda 1-1'e gelen müsabakada, Norveç'in altıncı end'deki atağı skoru 3-1 yaptı. Müsabaka Norveç'in 3-2'lik galibiyetiyle tamamlandı.

Kaynak: EYOF

Yorum Yazın