Erzurum'da E-Ticaret Zamanı

SerDizayn ile alışverişte e-ticaretin yerini konuştuk. Her geçen gün hızla büyüyen pazarla ilgili veriler e-ticaretin önemini gözler önüne seriyor.

Erzurum'da E-Ticaret Zamanı


2016 E-Ticaret Verileri


Erzurum'da bir çok başarılı proje ortaya koyan SerDizayn Web Tasarım Ajansı ile alışverişte e-ticaretin yerini konuştuk. Her geçen gün hızla büyüyen pazarla ilgili veriler e-ticaretin önemini gözler önüne seriyor.

Erzurum'da e-ticaretin yaygınlaşması firmalar açısından önem arz ediyor. İnsanların elektronik ticarete yönelimlerinin hergün hızla arrttığı bir zamanda firmaların bir an önce e-ticaret alt yapılarını oluşturmaları kaçınılmazdır. Rakip firmalar arasında adımları önce atanlar pazardan çok daha fazla pay alacaklardır.

2016 yılının ilk yarısı Ocak-Haziran aylarında İnternet üzerinden toplamda 131 milyon adet internet üzerinden işlem yapıldı. Yapılan bu işlem adedinin karşılığında ise 33 Milyar TL'lik bir işlem hacmi gerçekleştirildi.

2015 yılı Ocak-Haziran dönemine ait verilerde ise; 109 milyon işlem adedi karşılığında 25 Milyar TL'lik bir işlem hacmi gerçekleştirildi.

Bu veriler doğrultusunda 2016 yılını 2015 yılına göre karşılaştırdığımızda Ocak-Haziran aylarında işlem adedinde %20,69 oranında, işlem hacminde (TL olarak) ise %25,92'lik bir büyüme gerçekleşti.

Yorum Yazın