Vali Azizioğlu: Vergi Verme Kutsal Bir Görev

Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

Vali Azizioğlu: Vergi Verme Kutsal Bir Görev


Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan 28. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası'nın 28. si çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, Vali Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Başkan Ergün'ün yanı sıra Gelir İdaresi Grup Müdürü Mehmet Kuzucu, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Bahadır Bağ, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Yıldırım ve Vergi Dairesi Müdürleri Mehmet Ozan ile Ayşe Gınalı katıldı.

Her geçen yıl daha fazla vergi bilincine sahip kitlelerle buluştuklarını söyleyen Ergün, birçok sosyal etkinliklerin yanında, vergi kavramını kamuoyunun gündemine sunmaya çalıştıkları bu haftanın 28.sini kutladıklarını belirtti.

Vali Azizoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu, herkesin vergi verme yükümlülüğü olduğuna ve bu bilinçte hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak. Erzurum Valiliği

Yorum Yazın