Tarihte Erzurum'un Bayburt'a Bağlı Olduğu Doğru Mu?

Tarihte Erzurum Bayburt'a Bağlı Mıydı? Osmanlılar döneminde Erzurum ve Bayburt ilişkisi...

Tarihte Erzurum'un Bayburt'a Bağlı Olduğu Doğru Mu?

Taglar: Erzurumun Bayburta Bağlı Mı, Erzurum Bayburt, Erzurum Bayburtun Ilçesi Oldu Mu

Yorum Yazın

Yorumlar

Türküm

Türküm

Erzurum da Türk kültürünün ve İslamiyet'in en yoğun yaşandığı halis muhlis Türk şehridir sizler de bunu öğrenin ve öğreneceksiniz tarih okumayanlar evet belli bazı gerçekleri inkar etmelerinden nereye bağlılığı falan filan bunu da öğreneceksiniz ayrıca bazı yöreseller ve konuşmalar bile hemen hemen aynı üstelik Bayburt bildiğin Erzurum'un dibi.

Türküm

Türküm

Bayburt mu halis muhlis Türk kültürünün en yoğun yaşandığı Türk şehri yanlışın var ayrıca Erzurum da Türk kültürünün ve İslamiyet'in en yaşandığı halis muhlis Türk şehri sizler tarih okusaydınız doğruları yalanlayıp inkâr etmezdiniz gerçi o kadar inkâr edin ki doğrular değişemez nereye bağlılığı falan filan ayrıca bazı yöreseller konuşmalar bile aynı Türk şehre bakarsak Erzurum da Türk şehri zaten Bayburt bildiğin Erzurum'un dibi.

MÜSLÜMAN TÜRK

MÜSLÜMAN TÜRK

TARİH OKUYAN DA OKUMAYAN DA ÇOK BELLİ, BİR KERE BAYBURT TÜRK KÜLTÜRÜNÜ EN YOĞUN YAŞANDIĞI HALİS MUHLİS TÜRK ŞEHRİDİR ONU ÖĞRENECEKSİNİZ, SONRASINDA ÜSTÜNLÜK DEDİĞİNİZ ŞEY HİÇ BİR FARKLA OLMAZ ANCAK TAKVA İLE OLUR ONU DA AHİRETTE GÖRECEĞİZ.

Bozkurtçu

Bozkurtçu

Ha bu arada Bayburt laz oluyor kürtte oluyor var kürtler de iyi insanlar tabiki Bayburt Karadeniz'de çünkü laz olmaları normal, Erzurum Türk şehirdir tarih olarak onlardan üstün ve öndeler kıyaslanamaz bile Bayburt küçük bir il gidip düzgün tarih okuyup şehirlerini tanısınlar böyle doğru düzgün tarih okuyup doğruları öğrensinler sonra boş boş konuşmasınlar.

Bozkurtçu

Bozkurtçu

Bayburt Erzurum'un bir ilçesiydi doğrular tarih her zaman doğruyu söyler Erzurum insanı Türk'tür buda tarihte geçer tarih bilmeyenler okumayanlar ancak yalan yanlış konuşur.