Erzurum'da Göçmenler İftarda Buluştu

Vali Azizoğlu Göçmenlerle İftarda Buluştu

Erzurum'da Göçmenler İftarda Buluştu


Vali Azizoğlu Göçmenlerle İftarda Buluştu


Erzurum'daki göçmen misafirlerle iftarda bir araya gelen Vali Seyfettin Azizoğlu, Türk milletinin geçmişte olduğu gibi bugünde mazlum ve mağdur müslümanların yanında olduğunu söyledi

Erzurum Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından Aşkale Geri Gönderme Merkezinde iftar yemeği düzenlendi.

İftara, Vali Seyfettin Azizoğlu'nun yanı sıra, Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Göç İdaresi İl Müdürü Haşim Özcan, İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve göçmenler katıldı.


Türkiye, İslam Coğrafyasının Umut Işığı

Erzurum'da Göçmenler İftarda Buluştu

Yemek sonrası bir konuşma yapan Vali Azizoğlu, Ramazan Ayının manevi atmosferini göçmen misafirlerle paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin islam coğrafyası için umut ışığı olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, "Milletimiz, tıpkı tarihte olduğu gibi bugünde ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle kendisine sığınan mazlum ve mağdur müslümanların yanında olmuştur. Erzurum ahalisi de, ilimizde başlattığımız yardım kampanyalarında darda kalanlara daima yardım elini uzatmıştır. İslam coğrafyası üzerinde bu dönemde kirli oyunlar oynanıyor. Bu oyunların üstesinden de birlikte geleceğiz. Biz sizlerle bir elin parmakları gibiyiz. Birbirimizden ayrılamayız. Birliğimizi sürdürdüğümüz sürece de bu alçakça oyunlar amacına ulaşamayacaktır" dedi.

İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula'nın yaptığı dua ile sona eren İftar yemeğinde, Vali Azizoğlu, göçmen çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın