Dadaş Volkan'dan Bronz Tekme

Altın madalyayı kıl payı kaçıran Dadaş karateci Volkan'dan Bronz Tekme

Dadaş Volkan'dan Bronz Tekme


Altın madalyayı kıl payı kaçıran Dadaş karateci


Samsun'da yapılan 23. Duyma Engelliler Olimpiyatları'nda (Deaflympics) Oyunları'nda karate branşında tatamiye çıkan Çelebisporlu Volkan Kardeşler, bronz madalya kazandı. Altın madalyayı kıl payı kaçıran Dadaş karateci, üçüncülük maçında İsrailli rakibini devirdi.

Samsun'da yapılan 23. Duyma Engelliler Olimpiyatları'nda (Deaflympics) Karate branşında dün tatamiye çıkan Erzurum Çelebisporlu Volkan Kardeşler, bronz madalya alarak olimpiyat üçüncüsü oldu.Antrenör Ahmet Çelebi yönetiminde müsabakalara çıkan Erzurumlu karateci, İranlı rakibini mağlup ederek, Rus rakibi ile karşılaştı. Rakibi ile başa baş mücadele etmesine rağmen yenilen milli karateci altın madalya şansını kaçırarak, üçüncülük müsabakasını İsrailli ile yaptı.


İsrailli'yi Tatamiye Serdi

Dadaş karateci Volkan Kardeşler, bronz madalya mücadelesinde antrenörü Ahmet Çelebi'nin taktiklerini harfiyen uygulayarak, İsrailli rakibini adeta tatamiye serdi.Maçı 5-1 gibi açık bir farkla kazanan Çelebisporlu karateci bronz madalya kazandı.


Madalyam Şehit ve Gazilere Armağan Olsun

Deaflympics'te ülkemize bronz madalya kazandıran Volkan Kardeşler, üçüncülük derecesini 15 Temmuz Şehitleri ile gazilerine armağan ettiğini söyledi.Antrenör Ahmet Çelebi de, sporcusunun altın madalyayı kıl payı kaçırdığına işaret ederek, "Sporcumuz böylesine önemli bir organizasyonda madalya kazandığı için mutluyum. En azından duyma engelliler olimpiyatlarından madalya aldığımız için gururluyuz. Sporcumu tebrik ediyorum" dedi.Bu arada müsabakaları izleyen Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da, antrenör Ahmet Çelebi ile üçüncü olan Volkan Kardeşler'i ilk tebrik edenler arasında yer aldı.

Kaynak: Erzurum-GHSİM

Yorum Yazın