EĞİTİM

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Sahiplerini Buldu
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölgesel törenine katıldı. Azizoğlu ödül almaya hak kazananları tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen eğitim ve öğretim alanında özgün, modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölgesel töreni Erzurum'da yapıldı. Erzurum, Erzincan ve Iğdır illerinden başvuru yapan öğretmenler, 5 ayrı kategoride 7 proje ile bölgesel ödül töreninde ödül almaya hak kazandı.


Erzurum Lisesi Konferans Salonunda yapılan törene Vali Seyfettin Azizoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Atama Daire Başkanı Fethi Fahri Kaya, Erzurum Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okul müdürleri, öğretmenler sendika başkanları ve davetliler katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Vali Azizoğlu, Türkiye'nin yetiştirdiği eğitim neferlerinin hem bu ülkenin hem de bu coğrafyanın barış ve huzuruna katkı sağlayacaklarını belirterek, "Geleceğimizin mimarları öğrencilerimizin gelecek Türkiye'yi kuracak neslin ve bunlarda emeği geçen siz değerli öğretmenlerimizin baş tacı olan eğitim camiasının fertlerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu ülke ancak ilimle büyüyecektir. İlim ve irfanla dünyaya bundan önceki gösterdiği büyük medeniyeti tekrardan gösterecektir. Ben inanıyorum ki bugün Abdülhamit'in kurduğu bu lisede öğrenciler Türkiye'nin geleceği yerde önemli yerler edinecekleridir. Bu ülkeye büyük hizmetler vereceklerdir. Ülkemizin yetiştirdiği eğitim neferleri hem bu ülkenin hem de bu coğrafyanın barış ve huzurunda katkı sağlayacaklardır" diye konuştu.

Vali Azizoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasından sonra eğitim ve öğretimde ki yenilikçilikte ödül almaya hak kazananlara ödülleri verildi. Törenin ardından Vali Azizoğlu, Erzurum Lisesinde incelemede bulundu.

Kaynak; Erzurum Valiliği

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
30 Kasım 2016 01:27
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}