SAĞLIK

Sağlıkta, Yapı ve Teknoloji Ne Kadar İyi Olursa Olsun Başarılı Doktor Şart!

Sağlıkta, Yapı ve Teknoloji Ne Kadar İyi Olursa Olsun Başarılı Doktor Şart!
Sağlıkta, Yapı ve Teknoloji Ne Kadar İyi Olursa Olsun Başarılı Doktor Şart!

Erzurum Sağlıkta, Yapı ve Teknoljiyi Başarılı Doktorlarla Perçinliyor

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) yapı ve tekonoloji bakımından özel hastanelerin çok önünde yer alıyor. Kurulduğu günden beri yaptığı başarılı çalışmalara yenilerini ekleyen ortopedi kliniği ise el cerrahı alanında yeni bir başarıya imza attı. Yapılması çok riskli denileni yaptı. 4 yaşındaki doğuştan eli ters olan küçük Şiarı sağlığına kavuşturdu.

Doğuştan sol eli ters olan Erzurum un Karaçoban ilçesi Molla davut Mahallesinde oturan ve 7 çocuklu çiftçilikle uğraşan ailenin 4 yaşındaki oğulları Şiar Uslu, Ortopedi Kliniği El cerrahı Uzmanı Doktor İbrahim Afşin Öztürk'ün ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Erzurum Sağlık BEAH Ortopedi

İlk Önce Teşhis Kondu...

Doktor Afşin tarafından yapılan muayenede kendisine (Radial Club Hand) ön koldaki uzun kemiğin doğuştan var olan kısmının tam yokluğu teşhisi konuldu.

BEAH ortopedi kliniğine yatırılan küçük Şiar yapılan tetkik ve incelemelerin ardından ameliyat edildi.

Aile Ameliyata Karar Verdi...

Oldukça başarılı geçen ameliyat sonrası bir açıklama yapan Uzman Doktor İbrahim Afşin Öztürk hastamızı gördüğümüzde uzmanlık alanımıza girdiği için hemen ameliyat kararı verdik.Durumu ve riskleri olabileceğini de aileyle paylaştık olumlu yanıt alınca operasyonu gerçekleştirdik.

Doktor İbrahim Afşin Öztürk, "Gördüğümüz bu vaka Radial Club Hand, önkoldaki uzun kemiğin doğuştan varolan kısmının tam yokluğu diye adlandırılır.Dünyada görülme sıklığı 100 bin doğumda 1 dir.Genellikle bu hastalarda eşilik eden sendromik durumları gözardı etmemek lazımdır. Bu tür görülen vakaların genelde 1 yaşını geçmeden opera edilmesi gerekir. Bu tür vakalar ne kadar erken müdahale görürse başarı şansı daha yüksek olur. Muhtemelen hastamızın gittiği diğer hastanelerde bundan dolayı risk alınmamıştır. Biz hastamızı gördükten sonra uzmanlık alanımıza girdiği için ameliyata karar verip aileyle konuyu konuştuk başarı olasalığı kadar risklerden de bahsettik aile bunu kabul edince ameliyatımızı yaptık. Ameliyat sonrası 8 günlük bir hastane takip ve tedavisi neticesinde hastamızı sağlığına kavuşmuş bir şekilde güler yüzü ile taburcu ettik" dedi.

Şifa Burnumuzun Dibindeymiş..

Yapılan ameliyat ve hastane süreci ile ilgili konuşan baba Çetin Suslu ise bir çok il ve hastaneleri gezidiklerini ama şifanın burunlarının dibinde olduğunu söyledi.

Suslu; "Erzurum Bölge Hastanesi ortopedi kliniği el cerrahı doktoru Afşin hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Şiarımı bana sanki yeniden verdiler. Oğlumu yeniden doğmuş gibi kucakladım. Allah razı olsun, gerek doktorumuz Afşin beyden, gerek serviste yatarken bizi aileleri gibi görüp ev sıcaklığı hissettiren tüm klinik çalışanlarından"

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
20 Mart 2018 12:30
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}