Erzurum TÜYAP Kitap Fuarı Nerede ve İçeriğinde Neler Var?

Başkan Sekmen akıllardaki soruları cevapladı...

Erzurum TÜYAP Kitap Fuarı Nerede ve İçeriğinde Neler Var?

Başkan Sekmen Fuar Hakkında Bilgi Verdi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve TÜYAP'ın işbirliğinde gerçekleşecek olan Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı'nın basın lansmanı yapıldı. Başkan Sekmen akıllardaki soruları cevapladı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in ev sahipliğinde, Erzurum Kitap Fuarı hakkında basının bilgilendirildiği programa,TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Zafer Aynalı ile TÜYAP yetkilileri ve gazeteciler katıldı.

Programda Başkan Mehmet Sekmen, "Medeniyetimiz, tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen nice ilim ve irfan sahibi insanlar yetiştirmiştir" ifadelerine yer verdi.

Erzurum, TÜYAP Kitap Fuarı

Bilgili ve Kültürlü Nesiller İçin...

Bir bilgi ve kültür şehri olan Erzurum'un, bünyesinde barındırdığı güzelliklerle Anadolu'nun en özel şehirleri arasında yer aldığına vurgu yapan Başkan, "Erzurum, tarihi süreçteki konumu ve birikimi dikkate alındığında kendisinden güç alınabilecek kıymetli bir kültür mirasına sahiptir. Bizler, bu köklü mirası gelecek nesillere taşımak adına okuyan, düşünce sahibi olan, memleket meselelerine kafa yoran, bilgili ve kültürlü bir nesil yetiştirmenin gayesindeyiz"dedi.

Erzurum'da, 'Eğitim en büyük önceliğimizdir' diyen Sekmen, "Şehrimizin eğitim ve kültür hayatına yönelik önemli projeleri hayata geçirdik. 4 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz bu projelerden biri olan Kitap Fuarı, bu yıl yenilenen yeni konseptiyle kapılarını kitapseverlere açacak"

Erzurum, TÜYAP Kitap Fuarı

Fuar Nerede ve İçeriğinde Neler Var?

Başkan Sekmen fuar hakkında şu bilgileri aktardı, "Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı, 8-13 Mayıs tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde düzenlenecek. Doğu Anadolu'da ilk kez gerçekleştirilen TÜYAP Kitap Fuarı'na ev sahipliği yapacak olan Erzurum, altı gün süresince Türkiye'nin önde gelen yayınevleri ve yazarlarını ağırlayacak. Kitap fuarı kapsamında söyleşi, panel, şiir dinletisi, imza günleri, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 40 programda 200 yazar okuyucuyla buluşacak. Aralarında Ercan Kesal, Ayla Kutlu, Canan Tan, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Mine Söğüt, Atilla Dorsay, Uğur Koşar, İsmail Saymaz, Nil Sakman, Şükrü Erbaş, Kemal Hamamcıoğlu, Füsun Çetinel, Yavuz Bahadıroğlu, Beyza Akyüz, Tolga Gümüşay, Nurullah Genç, Ercan Karakaş, Burcu Bahar ve Bahadır Yenişehirlioğlu'nun bulunduğu çok sayıda yazar ve şair hayranlarıyla bir araya gelecek. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı'nda özellikle hafta içi günlerde farklı yaş gruplarına yönelik okuma ve yazarlarla söyleşilerin yanı sıra atölye çalışmaları da yapılacak. Bu kapsamda 9 Mayıs Çarşamba günü Tolga Gümüşay, Burcu Bahar ve Beyza Akyüz; 11 Mayıs Cuma günü Füsun Çetinel söyleşilerde yer alacak. Genç okurlar ise genç kuşak yazarlar Zeynep Sey, Koray Yersüren ve Emre Gül ile 11 Mayıs 2018 Cuma günü düzenlenecek söyleşide buluşacaklar."

Yorum Yazın