Erzurum Türk Oyunları Heyecanı Başlıyor

10-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Erzurum Türk Oyunları ile geleneksel sporlarımız yeni bir heyecana sahne olacak.

Erzurum Türk Oyunları Heyecanı Başlıyor

Türk Oyunları Erzurum'dan Yükselir

10-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek "Erzurum Türk Oyunları" ile geleneksel sporlarımız yeni bir heyecana sahne olacak.

Ata sporlarımızın başkenti Erzurum'un ev sahipliği yapacağı 1. Erzurum Türk Oyunları 10-11-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Aşkale yolu üzerinde hazırlanan etkinlik alanında gerçekleştirilecektir.

Han çadırları, namazgah, er meydanı, oba alanı, aşhane, düğün çadırı gibi geleneksel olarak hazırlanan alanlarda atlı cirit müsabakaları, atlı okçuluk, kökbörü müsabakası, kara kucak güreşleri, aba güreşi ve mas güreşi, aşık, mangala ve geleneksel çocuk oyunları, okçuluk talimi, binicilik eğitimi, el sanatları atölyesi, gelin çıkarma, aşık atışması gibi etkinliklere sahne olacak. Geleneksel lezzetlerin de ikram edileceği etkinlikte gelin çıkarma, kısır geçesi gibi eğlencelerde düzenlenecek.

Erzurum Türk Oyunları, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Dünya Etnospor Konfederasyonu, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Fedarasyonu, Okçuluk Vakfı ve MNG sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

Erzurum Türk Oyunları Etkinlik Alanı

Erzurum geleneksel spor alanları, Aşkale yolu 6. Km

İletişim: 0 530 763 08 03

Erzurum Türk Oyunları Etkinlik Programı

Erzurum geleneksel spor alanlarında 10-11-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

10 Ağustos 2018 Cuma Erzurum Türk Oyunları Etkinlik Programı

Erzurum Türk Oyunları Programı

11 Ağustos 2018 Cumartesi Erzurum Türk Oyunları Etkinlik Programı

Erzurum Türk Oyunları Programı

12 Ağustos 2018 Pazar Erzurum Türk Oyunları Etkinlik Programı

Erzurum Türk Oyunları Programı

Yorum Yazın