Aşkale'de Genç Çiftçilere 30'ar Bin Lira Destek

Erzurum Valisi Azizoğlu Aşkale İlçesine Çıkarma Yaptı!

Aşkale'de Genç Çiftçilere 30'ar Bin Lira Destek

Erzurum Valisi Azizoğlu Aşkale İlçesine Çıkarma Yaptı!

Tarım ve Orman Bakanlığı ile DAP İdaresi Başkanlığının katkılarıyla Erzurum'un Aşkale ilçesi Yeni Köy Mahallesi'nde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tarla günü etkinliği düzenlendi. Programa Erzurum Valisi ve İl protokolü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, bu toprakların tarım ve hayvancılık açısından merkezi bir konumda olduğunu söyledi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu

En Verimli Topraklar ve En Verimli Ürünler...

Bin 800 rakımda yapılan tarım ve hayvancılığın diğer illere göre kaliteyi arttırdığına dikkat çeken Vali Azizoğlu, "Türkiye'nin en güzel sütü, en kaliteli besiciliğin yapıldığı güzide vatan topraklarında en verimli tarım ürünleri ortaya çıkmaktadır. Bizler bu bölgede elde ettiğimiz et ve süt ürünleriyle komşu ülkelerin bile taleplerini karşılayacak kapasiteye sahibiz. Çünkü 16 milyon metrekare mera alanıyla Türkiye'nin en büyük meralarına sahibiz. Bu vatan topraklarında bugün sorumlu olan bizler, devletimize ve milletimize yapmamız gereken hizmetleri büyük bir gayret, aşkla ve şevkle yapmak zorundayız. Bu bizim vazifemizdir. Bu bölgelerde alacağımız ürünler, ülke ekonomisi üzerinde oynanan oyunların bertaraf edilmesi yönünde büyük katkı sunacaktır" dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen

Türk Tarımı Son Yıllarda Büyük Bir Yol Kat Etti...

Daha sonra söz alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, son yıllarda Türk tarımının büyük bir yol kat ettiğini belirtti.

Türkiye'nin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olduğuna vurgu yapan Başkan Sekmen, "Ülkemiz bir tarım ve hayvancılık ülkesidir. Fakat baktığımızda arzu edilen neticeyi alamadığımızı görüyoruz. Ama belirlediğimiz hedefe doğruda gidiyoruz. Devletimiz ve yetkili kurumlar çiftçimize üreticimize her zaman destek olmaktadır. İnanıyoruz ki Erzurum ünümüzdeki yıllarda organik tarım ve hayvancılıkta önemli bir konuma sahip olacaktır" şeklinde konuştu.

Erzurum Tarım İl Müdürü Osman Akar

Taş Toplama Tarımsal Üretim İçin Önemli...

Yapılan projelerle tarım arazilerinin korunması ve üretime kazandırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Tarım İl Müdürü Osman Akar ise "Özellikle taş toplama tarımsal üretim için faydaları oldukça fazladır. Tarlada yüzeyde bulunan taşların toplanması neticesinde toprağın işlenmesini kolaylaştıracak, dolayısıyla kaliteli ve güzel tohum yatağı elde edilmesi ile verim olumlu yönde etkilenecektir."

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir

DAP Üreticilerin Yanında...

DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ise kurum olarak her zaman üreticilerin yanında olduklarını aktardı.

Konuşmaların ardından Vali Azizoğlu ve katılımcılar, üretim yapacak olan genç çiftçilere hediye çeklerini taktim etti. Ardından taş toplama ve katı gübre serpme makinalarının tanıtımı yapıldı.

Aşkale'de Genç Çiftçilere 30'ar Bin Lira Destek

Vali İlçe Esnafı İle Bir Raya Geldi...

Vali Azizoğlu, program sonrası kaymakamlık ziyaretinde bulundu. İlçe hakkında Kaymakam Mehmet Aksu'dan brifing alan Vali, ardından ilçeyi gezerek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe merkezinde yaşlı, genç bütün vatandaşlarla tokalaşıp sohbet eden Vali Azizoğlu, halkın çay ikramını geri çevirmedi. Vali Azizoğlu ve beraberindeki protokolle bir kahvede oturup sohbet eden vatandaşlar, Türkiye'nin bir barış ve huzur ülkesi olduğunu dile getirdi.

Devleti her daim yanlarında gördüklerini ifade eden ilçe halkı, birlik ve beraberlik sayesinde ekonomik olarak oynanmak istenilen oyunların üstesinden geleceklerini kaydettiler.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nun yanı sıra prograna, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aşkale Kaymakamı Mehmet Aksu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Aşkale Belediye Başkan Vekili Şenol Polat, Tarım İl Müdürü Osman Akar, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve çiftçiler katıldı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu

Aşkale'de Genç Çiftçilere 30'ar Bin Lira Destek

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın

Erzurum Portalı İnstagram
Bizi İnstagramdan Takip Edin

Erzurum hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanın kolay yolu. Bizi Instagram hesabımızdan takip edin.

Kapat