Erzurumlu Bu Ünlü Siyasetçiyi Tanıyabildiniz Mi?

1960'lı Yıllara Ait Bu Fotoğraf Erzurum'un En Ünlü Siyasetçilerinden Birisine Ait

Erzurumlu Bu Ünlü Siyasetçiyi Tanıyabildiniz Mi?

1960'lı Yıllara Ait Bu Fotoğraf Erzurum'un En Ünlü Siyasetçilerinden İspir Doğumlu Recep Akdağ'a Ait

Recep Akdağ, 8 Mayıs 1960 tarihinde Yahya ve Zekiye Akdağ çiftinin çocuğu olarak Erzurum'un İspir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı fakültede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra'da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı, Satın alma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Recep Akdağ'ın Çocukluk Fotoğrafı

Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1999'da profesör oldu. Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan, 9 adet makalesi bulunmaktadır. 1996'da İstanbul Tabip Odası'ndan "Yılın Makalesi" ödülünü aldı. İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

2002 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzurum milletvekili olarak meclise giren Recep Akdağ, Milletvekilliği, Sağlık Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yorum Yazın