EĞİTİM

Erzurumlu İş Adamı Okulu Yaptırdı Vergiden Düşmedi!

Erzurumlu İş Adamı Okulu Yaptırdı Vergiden Düşmedi!
Erzurumlu İş Adamı Okulu Yaptırdı Vergiden Düşmedi!

Erzurumlu Hayırsever İş Adamı Hüsamettin Yavuz'dan Eğitime Okul Desteği!

Erzurum'un Narman ilçesinde işadamı Hüsamettin Yavuz tarafından vergiden düşülmeden 480 bin liraya mal olan ilkokulun açılışı yapıldı.

Hayırsever işadamı Hüsamettin Yavuz tarafından Erzurum'un Narman ilçesi Koçkaya Mahallesi'ne yaptırılan Hüsamettin Yavuz İlköğretim Okulunun açışına, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, eski İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Eski Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, HSYK Üyesi Metin Yandırmaz, Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından ilk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, "Devlete, eğitime yapılan yatırımı en kıymetli yatırım olarak gören kıymetli hayırseverimiz Sayın Hüsamettin Yavuz beyefendiye ilimiz eğitimine yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Erzurumlu İşadamı Hüsamettin Yavuz

Bu Hizmetler Bir Vatandaşlık Görevi...

Bu tür hayırlı hizmetlerin bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Hayırsever İşadamı Hüsamettin Yavuz ise, yaptığı konuşmada, "Böyle bir günde bizlerin mutluluğuna ortak olan tüm protokolümüze ve hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Bu okulu yaptırırken vergiden düşmedim, 480 bin liraya mal oldu. Tamamen kendi öz sermayemizdir. Bu vesile ile vatandaşlık görevimizi yerine getirdik"

Mehmet Sekmen

Yarınlara Yapılan En Önemli Yatırım...

Daha sonra söz alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, okulların bir milletin yarınlarına yapılan önemli yatırımlar olduğunu söyledi. Artık devletin en ücra köşelerine kadar hizmet götürdüğünü ifade eden Başkan Sekmen, "Eğitim yuvamızın şehrimize hayırlı olmasını ve mezun olacak çocuklarımızın devletimize milletimize hayırlı neferler olarak hizmet etmesini diliyorum. Devletimize, eğitime yapılan yatırımı en kıymetli yatırım olarak gören kıymetli hayırseverimiz Sayın Hüsamettin Yavuz beyefendiye ilimiz eğitimine yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Selami Altınok

Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitim Olmazsa Olmaz...

Daha sonra söz alan Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, devletin eğitime verdiği destekten söz etti.

Aydınlık bir gelecek için eğitimin olmazsa olmazlardan olduğuna dikkat çeken Altınok, "Eğitimin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Çocuklarımızın daha iyi bir gelecek elde edebilmesi, yanlış yönlendirilmemesi, gelecekte devletimizin siyasi, bürokrasi ve iş hayatında görev alabilmesi için bu eğitim kurumları elzemdir. Hükümetimizde bu manada 16 yıldır Cumhuriyet tarihinde yapılan eğitim yatırımları kadar eğitime yatırım yapmıştır. Ancak bu memlekettin kaynaklarıyla zengin olan işadamlarımız eğitim alanında devletin eksik bıraktığı o açığı kapatmasının önemli olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Erzurum öğrenci vali

Yeni Okullar Yapılıyor...

Son olarak konuşan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, eski okulların yerini daha modern yapılar aldığını söyledi.

Erzurum'da eğitime yapılan yatırımlarla ikili eğitimin artık ortadan kalktığına dikkat çeken Vali Azizoğlu, "Bu güzel köyde güzel bir eğitim yuvası yapılmıştır. Bu eğitim yuvasından geleceğimizin teminatı ve bugünün çiçekleri çocuklarımız eğitim görecek yetişecektir. Koçkaya köyünde bu eğitim yuvasını yapan, devletin imkân ve kabiliyetine destek olan Hüsamettin kardeşimize yatırımından dolayı teşekkür ediyorum. Bu sıralarda geleceğin en büyük mimarları, doktorları, mühendisleri ve ilim adamları yetişecektir. Eski okulun yerinde daha modern bir okul yapıldı. Artık öğretmenlerimiz çocuklarımızı iyi yetiştirecek ve Erzurum'da başarı sıralamasında Koçkaya Köyü ilkokulunu da görmek istiyoruz. Çocuklarımızın gözlerinde bu cevheri görüyorum. Artık Erzurum'da ikili eğitim bitti, eski okulları yıkıp yerine daha modern okullar yapıyoruz. Buna katkı sağlayan işadamlarımıza teşekkür ediyor, diğer hayırsever işadamlarımızın da bu yarışa katılmalarını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Hüsamettin Yavuz İlköğretim Okulu'nun kurdelesi kesildi. Vali Azizoğlu protokol ile birlikte sınıfları gezdi.

Erzurumlu İş Adamı Okulu Yaptırdı Vergiden Düşmedi!

Erzurumlu İş Adamı Okulu Yaptırdı Vergiden Düşmedi!

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
30 Ekim 2018 10:06
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}