BİLİYOR MUYDUNUZ?

Diriliş Ertuğrul Dizisi, Çift Başlı Kartal İşlemeleri ile Erzurumluları Heyecanlandırdı!

Diriliş Ertuğrul Dizisi, Çift Başlı Kartal İşlemeleri ile Erzurumluları Heyecanlandırdı!
Diriliş Ertuğrul Dizisi, Çift Başlı Kartal İşlemeleri ile Erzurumluları Heyecanlandırdı!

Sosyal Medyada Diriliş Ertuğrul Dizisi, Erzurum ile Gündemde!

TRT 1 Ekranlarının Merakla Takip Edilen Dizisi Diriliş Ertuğrul izleyicileriyle uzun bir bekleyişin ardından buluştu.

Çarşamba günleri izleyici ile buluşan Diriliş Ertuğrul dizisinde, Erzurum Çifte Minareli Medresede bulunan motiflerin yer alması dadaşları heyecanlandırdı.

Öte yandan Diriliş Ertuğrul dizisi birçok dizinin yeni sezona başlaması dolayısıyla izleyicileri tarafından merakla araştırılan yapımlar arasında yer almaya devam ediyor.

Yeni sezona başlayan dizide, kadroya dahil olan yeni oyuncular dikkat çekti.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Erzurum

Diriliş Ertuğrul Dizisi...

Ertuğrul Bey'in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt'e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı'nda Moğollar'a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir.

Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt'ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Erzurum

Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir. Ertuğrul'un Söğüt'teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul'un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt'te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt'te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt'e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.

Diğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt'ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt'ü Ertuğrul'un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey'in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt'ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey'in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul'a saldırmaya başlar.

Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt'ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul'u büyük bir kıskacın içine sokacaktır. Ertuğrul, tüm bu çetin şartlar altında obasını ve evlatlarını bu tehlikelerden koruyabilecek midir? Bu büyük cenderede Ertuğrul'un en büyük destekçileri kimler olacaktır? Devletin tahakküm altına girmesi ve gücünü kaybetmiş olması, Ertuğrul'u hangi gayeye yönlendirecektir?

Kaynak: TRT 1

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
13 Kasım 2018 18:29
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza