GÜNCEL

Bursa ve İstanbul Tanıtım Günleri, Palandöken'in Bilinmeyenlerini Ortaya Serecek!

Bursa ve İstanbul Tanıtım Günleri, Palandökenin Bilinmeyenlerini Ortaya Serecek!
Bursa ve İstanbul Tanıtım Günleri, Palandöken'in Bilinmeyenlerini Ortaya Serecek!

Erzurum'un İlk Hedefi Yerli Turistler!

Bursa ve İstanbul'da yapılacak olan 'Erzurum Tanıtım Günleri' için istişare toplantısı yapıldı. Tanıtım günlerinde, Palandöken işlenecek ve bilinmeyenleri ziyaretçilerin dikkatine sunulup tatil programlarına eklenmesi sağlanacak.

Erzurum Valiliği öncülüğünde gerçekleşen toplantıya, Vali Okay Memiş, Vali Yardımcısı Yıldız Büyüker, kurum amirleri, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu ve Kartal Erzurumlular Vakfı yöneticileri katıldı.

Bursa ve İstanbul Tanıtım Günleri Toplantı

Gidildi ve Gelindi Olmayacak...

Toplantıda, tanıtım günleri kapsamında ön plana çıkarılması uygun görülen ürün, etkinlik ve tanıtım stratejileri ele alındı. Sonuç, 'Gittik ve geldik' olmayacak...

Vali Memiş, Erzurum'a ait ürün ve değerlerin ön plana çıkarılması gerektiğine vurgu yaptığı konuşmasında, "Şehrimizin en önemli markası olan Palandöken'i her iki organizasyonda da öne çıkarmalıyız. Ayrıca kültürel varlığımızın, tarımsal ve hayvansal ürünlerimizin de tanıtımını iyi yapmalıyız. Tarihi ve kültürel değerlerin bu organizasyon ile tanıtımının yapılması turizmde ve ticarette ciddi oranda gelir artışımızı sağlayacaktır" dedi.

Bu Tür Etkinlikler Yük Olarak Görülmesin...

Bu tür etkinliklerin bir yük olarak görülmemesi gerektiğini belirten Vali Okay Memiş, "Erzurum, kültürel ve tarihsel değerleri itibariyle önem teşkil eden şehirlerimizden bir tanesi "dedi.

Ayrıca Erzurum'un Türkiye'de gurbetçisi çok olan illerin başında geldiğini hatırlatan Vali "Yılda bir defa da olsa sıla hasreti çeken hemşerilerimizle buluşmak adına vakıfların davetlisi olarak tanıtım günleri etkinliklerine katılıyoruz. Bu yıl 23-26 Kasım tarihinde Bursa'da, 28 Kasım-02 Aralık tarihlerinde ise İstanbul'da olacağız. Bizlere düşen görev ilimizi Bursa ve İstanbul'da en iyi şekilde temsil etmektir. Onun için kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız kendi ilçelerinde tanıtım günleri için öncülük edecektir. İlçelerimiz, kültürel değerlerini en iyi şekilde yansıtacak enstrümanlarla birlikte Bursa ve İstanbul'da olacak ve şehrimizi en iyi şekilde tanıtacaklar. Tanıtım günlerini bir yük olarak görmeyin. Gurbette yaşayan 100 binlerce hemşerimizin memleket hasretlerini birkaç günde olsa dindirmesi ve ilimizin turizm potansiyelini gösterme açısından bu tür organizasyonlar önemli bir fırsat olarak değerlendirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Vali Memiş'in konuşmasının ardından söz alan Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu ve Kartal Erzurumlular Vakfı Başkanları, katılımcıları tanıtım günlerinde yapacakları faaliyetlerle ilgili bilgilendirdiler.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
14 Kasım 2018 16:06
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}