ERZURUMLU ÜNLÜLER

Erzurum Barı Oynayan Ünlü Kalp Doktorunu Tanıyabildiniz Mi?

Erzurum Barı Oynayan Ünlü Kalp Doktorunu Tanıyabildiniz Mi?
Erzurum Barı Oynayan Ünlü Kalp Doktorunu Tanıyabildiniz Mi?

Gençliğinde Erzurum Barı oynayan Pasinler doğumlu, genç yaşında profesörlük unvanını almış doktorumuzu tanıyabildiniz mi?

Fotoğrafta Erzurum barı kıyafeti ile poz vermiş olan ünlü doktorumuz 1975 Erzurum Pasinler doğumlu Prof. Dr. Serdar Sevimli. Günümüzde Erzurum'un Kardiyoloji alanında en tanınmış isimleri arasında yer alan Sevimli, halk tarafından da oldukça sevilen doktorlar arasında yer alıyor. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında görev yapan Sevimli, alanında uzman oluşu ve hastalarına karşı olan yoğun ilgisi ve alçak gönüllülüğü ile Erzurumluların değer verdiği ve saygı duyduğu doktorlar arasında yer alıyor. Erzurum bar kıyafetleri ile fotoğrafta gördüğümüz Sevimli, Erzurum kültürü ile yetişmiş ve Erzurum kültürüne bağlı bir yaşantı sürmektedir.

Serdar Sevimli

Prof. Dr. Serdar Sevimli Kimdir?

1975 yılında Erzurum Pasinler'de dünyaya gelen Prof. Dr. Serdar Sevimli ilk, orta ve lise öğrenimini Pasinler'de tamamladı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof.Dr. Serdar Sevimli, 1999-2004 yılları arası Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında, Kardiyoloji ihtisasını tamamlayıp, uzman oldu.

2014 Yılında Profesör Olarak Genç Profesörler Arasına Girdi

Siyami Ersek Hastanesinde ritim bozuklukları üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra Atatürk Üniversitesine "Artimi Laboratuarı"nın kurulmasına öncülük etti. 2011 yılında Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu (TAVI) uygulamasının Türkiye'deki öncülerinden oldu.

Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin saygın indekslerde taranan dergiler basta olmak üzere, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış 120'nin üzerinde makalesi, yurt dışı ve yurtiçi sempozyumlarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Sevimli, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
6 Aralık 2018 20:05
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza