70'li Yılların En Popüler Gruplarından Ersen ve Dadaşlar Erzurumlu Muydu?

Anadolu Rock Efsanelerinden Olan Grup Dadaşlardan Mı Oluşuyordu?

70'li Yılların En Popüler Gruplarından Ersen ve Dadaşlar Erzurumlu Muydu?

Grup Dadaşlardan Mı Oluşuyordu?

İnternet ortamının koşar adımlarla bilgi kirliliğine doğru gittiği günümüzde, Ersen ve Dadaşlar hakkında bilgi edinmeye çalışan çok sayıda Erzurumlu var. Ersen ve Dadaşlar Erzurumlu Mu? Grup dadaşlardan mı oluşuyordu? Sorularının karşılığı yok...

1970’li yılların en popüler grubu ‘Ersen ve Dadaşlar’ İstanbullu Ersen Dinleten tarafından kurulmuş. Grup 70'li yıllarda, uzun süre listelerde zirveyi kimselere kaptırmamış. Grubun favori şarkısı, ‘Aman Tertip Can Tertip’ olmuş… 1993'te müziğe ara vermişler.

Sonuç itibari ile ‘Ersen ve Dadaşlar’ grubu, Erzurumlu ve dadaş değiller.

Bilgi edindikçe yazımızı güncelleyeceğiz…

Takipçilerimizden Gelen Bilgiler

Nilgün Güçlü Altaş: 70'li yıllar da Kardaşlar, Moğollar gibi gurup isimleri vardı. Ersen'de Kardaşlar adlı gruba nazire olsun diye Dadaşları kullandı. Malum dadaşın kelime anlamı kardeş, ağabey gibi de tarif edilir. Uzun sözün kısası Dadaş adı Ersen tarafından sırf orjinallik olsun diye konmuştur. Hiç biri Erzurumlu değildir.

Vedat Selçuk: Askerdeyken ersen cok samimi oldugu sevdigi arkadaşlari Erzurumluymuş, ordan Dadaşlari cok sevmiş ve grubun isminide o şekilde kurmuş... Kendisiyle yapilan bir programda anlatmişti, youtubede belki bulabilirsiniz.

Ersen ve Dadaşlar Nereliydi

Yorum Yazın