POLİTİKA

Ak Parti'den İkinci Kez Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Olan Mehmet Sekmen Kimdir?

Ak Partiden İkinci Kez Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Olan Mehmet Sekmen Kimdir?
Ak Parti'den İkinci Kez Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Olan Mehmet Sekmen Kimdir?

Erzurum'un Konuştuğu Mehmet Sekmen!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti bir dönem daha 'Mehmet Sekmen' dedi.

Erzurum'da çalışmaları kah eleştirilen kah takdir toplayan Mehmet Sekmen, 1958 de Erzurum Pazaryolu Kılıççı Köyünde doğdu. İlkokula doğduğu köyünde tamamlayan Sekmen, İstanbul Fatih İmamhatip lisesinden mezun oldu.

İstanbul Üniversite İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankarada Bankacılık ihtisasını tamamladı. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevler aldı. Ülkenin yaşadığı siyasi tarihin en zorlu günlerini idrak eden Sekmen, hizmet sevdasını sürdürdü.

Mehmet Sekmen Kimdir

İş Hayatına Bir Kamu Bankasında Başladı...

İş hayatına, bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı.

Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçildi. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartal'da 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti.

10 Yıl Kartalspor Kulübü Başkanlığı ve 2 Dönem İstanbul Milletvekilliği...

10 yıl Kartalspor Kulübü Başkanlığı yapan Sekmen, Kartalspor'un altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Kulübler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Kartalspor Güreş Kulübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM'de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, Erzurum'unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı.

Mehmet Sekmen Kimdir

İstanbul'da 3 Dönem Belediye Başkanlığı...

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlünü yapmıştır. Eğitim ve bilimin önemine binaen akademik alanıda ihmal etmeyerek, bütün bu yoğunluğun arasında İktisat alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Yaklaşık 25 yılı ülke meseleleri ile geçen Sekmen, İstanbul gibi karmaşık ve sürekli büyüyen bir metropolde 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, uluslararası belediyecilik kriterlerini görev yaptığı Belediye Başkankığı süresince uygulamış. İnançlı ve maneviyatı yüksek bir gençliğin bu ülke için neler yapabileceğini anlatmaya çalışmış ve gençlik eğitimine bu bağlamda büyük katkıları olmuştur.

Sekmen, evli ve 4 dört çocuk babasıdır.

Mehmet Sekmen Kimdir

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
23 Kasım 2018 22:46
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}