POLİTİKA

Erzurum'da İttifakın Resmi

Erzurumda İttifakın Resmi
Erzurum'da İttifakın Resmi

MHP Erzurum Büyükşehir Adayı olarak açıklandıktan sonra ittifak kapsamında geri çekilen Prof.Dr. Serdar Sevimli ve Erzurum Cumhur İttifağının AK Parti adayı Mehmet Sekmen

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serdar Sevimli aday göstermiş sonrasında ittifak kapsamında Denizli ili dahil olmak üzere Erzurum ili adaylarını geri çekmişlerdi. MHP Erzurum'da ittifak kapsamında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayı Mehmet Sekmen'i destekleyecek. İspir ve Uzundere ilçelerinde ise MHP adayları desteklenecek.

Erzurum Cumhur İttifakı

Geçtiğimiz gün bir araya gelerek kadim şehir Erzurum'la ilgili istişarelerde bulunan Mehmet Sekmen ve Prof.Dr. Serdar Sevimli Erzurum'da İttifakın resmini verdiler...

Erzurum Cumhur İttifakı

Prof. Dr. Serdar Sevimli Kimdir?

1975 yılında Erzurum Pasinler'de dünyaya gelen Prof. Dr. Serdar Sevimli ilk, orta ve lise öğrenimini Pasinler'de tamamladı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof.Dr. Serdar Sevimli, 1999-2004 yılları arası Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında, Kardiyoloji ihtisasını tamamlayıp, uzman oldu.

Erzurum Cumhur İttifakı

2014 Yılında Profesör Olarak Genç Profesörler Arasına Girdi. Siyami Ersek Hastanesinde ritim bozuklukları üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra Atatürk Üniversitesine "Artimi Laboratuarı"nın kurulmasına öncülük etti. 2011 yılında Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu (TAVI) uygulamasının Türkiye'deki öncülerinden oldu.

Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin saygın indekslerde taranan dergiler basta olmak üzere, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış 120'nin üzerinde makalesi, yurt dışı ve yurtiçi sempozyumlarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Sevimli, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cumhur İttifakı AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Sekmen Kimdir?

Mehmet Sekmen, 1958 de Erzurum Pazaryolu Kılıççı Köyünde doğdu. İlkokula doğduğu köyünde tamamlayan Sekmen, İstanbul Fatih İmamhatip lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversite İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankarada Bankacılık ihtisasını tamamladı. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevler aldı. Ülkenin yaşadığı siyasi tarihin en zorlu günlerini idrak eden Sekmen, hizmet sevdasını sürdürdü.

Erzurum Cumhur İttifakı

İş hayatına, bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı.

Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçildi. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartal'da 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti.

10 yıl Kartalspor Kulübü Başkanlığı yapan Sekmen, Kartalspor'un altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Kulübler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Kartalspor Güreş Kulübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM'de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, Erzurum'unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı.

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlünü yapmıştır. Eğitim ve bilimin önemine binaen akademik alanıda ihmal etmeyerek, bütün bu yoğunluğun arasında İktisat alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Yaklaşık 25 yılı ülke meseleleri ile geçen Sekmen, İstanbul gibi karmaşık ve sürekli büyüyen bir metropolde 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, uluslararası belediyecilik kriterlerini görev yaptığı Belediye Başkankığı süresince uygulamış. İnançlı ve maneviyatı yüksek bir gençliğin bu ülke için neler yapabileceğini anlatmaya çalışmış ve gençlik eğitimine bu bağlamda büyük katkıları olmuştur.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
3 Şubat 2019 14:54
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}