Erzurum'da Tepkiler Üzerine Pide Fiyatları Yeniden Düzenlendi!

Erzurum'da 400 Gram Olarak Satılan Ramazan Pidesinin Gramajı Artırılarak Fiyatlarına Yaklaşık %40 Zam Yapıldı

Erzurum'da Tepkiler Üzerine Pide Fiyatları Yeniden Düzenlendi!

Erzurum'da Ramazan Pidesine Yaklaşık %40 Zam Yapılarak Ramazan Başında Pide Fiyatları 3,5 Lira olmuştu. Gelen Tepkiler Üzerine Erzurum Valisi Okay Memiş Öncülüğünde Gerçekleştirilen Toplantı İle Fiyatlarda Düzenleme Yapıldı

Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında Ramazan ayında üretilen pide fiyatlarında düzenleme yapılması adına bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası alınan kararla; 500 gr sade pidenin gramajı 330 grama indirilerek fiyatı 3 lira 50 kuruştan 2 lira 50 kuruşa, yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatı ise 4 lira 50 kuruştan 3 lira 50 kuruşa indirilmesine karar verildi.

Ramazan ayı başında Erzurum'da 500 gr Ramazan pidesinin fiyatı 3 lira 50 kuruş, yumurtalı pidenin fiyatı ise 4 lira 50 kuruş olarak belirlenmişti. Erzurum Fırıncılar Odası maliyetlerin yükseldiğini gerekçe göstererek %40 zam yapıldığını açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine fiyatlar yeniden düzenlendi.

Geçen sene Ramazan ayında 400 gramlık Ramazan pidesi 2 liradan satılılan pide (500 gramı 2,5 TL) bu yıl yapılan %40 zam ile 3,5 liraya satılıyordu.

Yorum Yazın

Yorumlar

Enes Çiğdem

Enes Çiğdem

ya siz sayı saymayı mı bilmiyorsunuz (500 gr 3.5 tl) kilosu 7 tl olan pide (330 gr 2.5tl) 990 gr 7.5 tl olmuş bu nasıl indirim? bindirim olmasın?)))))

Doğan Top

Doğan Top

Bİ RAMAZAN PİDESİ VARDI MİLLETİN SICAK SICAK. O DA GİTTİ. YAZIKLAR OLSUN.

Kartek Makina

Kartek Makina

Fakir taş kemir tabi taşı da paralı yapmasalar

Ahmet Mağ

Ahmet Mağ

Yazık bu millete istanbulda bile pide bir lira erzurumda üç buçuk..