ERZURUMLU ÜNLÜLER

Erzurum Aşığı Eczacı Erdal Güzel

Erzurum Aşığı Eczacı Erdal Güzel
Erzurum Aşığı Eczacı Erdal Güzel

Erzurum İçin Bir Çok Başarılı Çalışma Ortaya Koyan Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Eczacı Erdal Güzel

1955 yılında Erzurum'da Ayazpaşa Mahallesi'nde doğmuş olan Erdal Güzel, ilkokulu Gazi, Dumlu Pınar ve Cumhuriyet İlkokulu'nda, ortaokulu Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu'nda, lise tahsilini ise Erzurum Lisesi'nde tamamlamıştır.

Lise tahsilinden sonra bir yıl eğitim enstitüsü fen bölümünde okuduktan sonra, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne girmiş, adı geçen fakülteyi 1977 yılında bitirerek eczacı olmuştur.

İki yıl Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamu eczacısı olarak çalışan Erdal Güzel, askerlik görevini ifa ettikten sonra iki yıl MYO'da kimya öğretmenliği yapmış, halen serbest eczacı olarak eczacılık mesleğini sürdürmektedir.

Uzun yıllardan beri, meslek örgütü olan 13. Bölge Eczacı Odası'nın çeşitli birimlerinde görev yapan Erdal Güzel, 13. Bölge Eczacı Odası'nın Haysiyet Divan Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Erzurum Aşığı Eczacı Erdal Güzel

2005 yılında Erzurum'un en büyük sivil toplum örgütü olan ER-VAK'ın (Erzurum Kalkınma Vakfı) yönetim kurulu başkanlığına seçilen Erdal Güzel, şehrimizdeki yerel gazetelerde ve çeşitli dergilerde makaleler yazmaktadır.

AB hibe programları çerçevesinde Meme Kanseri ve İnternet Girişimciliği projelerinin başarıyla uygulanması, 2005 yılında "Karlı günlerden kârlı günlere doğru" sloganı ile 2011 kış oyunlarının Erzurum'a kazandırılması için kamuoyu farkındalığı oluşturulması, Erzurum'un Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri, Erzurum - Rize arasındaki Ovit Geçidi (Kuzey Güneyle Buluşacak Karadeniz Dadaşla Harran'a Kavuşacak) projesi, Öşvank Kilisesi, Tortum Şelalesi ile Tortum ve Uzundere'nin turizm potansiyellerine ait projeler, "İpek Yolu'nda Demir Yolu" konulu Trabzon - Erzurum ve Tebriz Demir Yolu projesi, 17 Haziran Erzurum Vilayet Kongresi ile Erzurum'un yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden Prof. Dr. Nusret Karasu, Prof. Dr. Mümtaz Turhan, Sebahattin Bulut, Hafız Faruk Kaleli ve Kara Fatma'nın anma toplantıları gibi etkinliklerle vakfın çalışmaları Erdal Güzel tarafından devam ettirilmiştir.

KUDAKA Genel Kurul üyeliği, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimi Serbestlik Kurumu ve Yakutiye Kent Konseyi üyelikleri görevini ER-VAK adına yürüten Erdal Güzel, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
14 Mayıs 2019 16:39
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza