Türkiye'den Gürcistan'a İlk İhracat Treni Erzurum'dan Gitti! Peki Erzurum'dan Ne Gönderdik?

Türkiye ile Gürcistan arasında sefere konulan ilk ihracat treni Erzurum'da düzenlenen törenle Gürcistan'a uğurlandı.

Türkiye'den Gürcistan'a İlk İhracat Treni Erzurum'dan Gitti! Peki Erzurum'dan Ne Gönderdik?

Tren Gitti Biz El Mi Salladık?

Türkiye ile Gürcistan arasında sefere konulan ilk ihracat treni Erzurum'da düzenlenen törenle Gürcistan'a uğurlandı. Akıllarda ise 'Erzurum'dan Gürcistan'a ne ihraç edildi?' sorusu kaldı. Soru cevapsız, lakin trenin sefer sayılarının artması bekleniyor.

Tren ile cam sanayisinde kullanılan soda külü ile demir çelik sanayisinde kullanılan demir cevheri taşındığı, böylelikle Türkiye ile Gürcistan arasında işletilecek ilk ihracat treni olduğu kaydediliyor.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver

DAİB Başkanı, 'Firmalar İçin Önemli Bir Avantaj İstifade Edeceklerini Umuyorum'

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, Erzurum'da sefere konulan ilk ihracat trenini uğurlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İhracat treninin hayırlı olmasını sözlerine ekleyen DAİB Başkanı Tanrıver, 'Bölgemizin özlem duyduğu, eski günlerin canlanacağı gün olan bugünde demir yoluyla Erzurum'dan ilk ihracat gerçekleşiyor. İnşallah yakın zamanda Erzurum ve Doğu Anadolu'daki firmalarımızın ticari ve lojistik anlamda önemli bir avantaj sağlayan bu imkandan etkin bir şekilde istifade edeceklerini umuyorum.” dedi.

Yorum Yazın