ERZURUM ÜRÜN HARİTASI

Koronavirüs Salgınının Yaşandığı Günümüzde Uzundere Kızılcığının 7 Şaşırtıcı Faydası!

Koronavirüs Salgınının Yaşandığı Günümüzde Uzundere Kızılcığının 7 Şaşırtıcı Faydası!
Koronavirüs Salgınının Yaşandığı Günümüzde Uzundere Kızılcığının 7 Şaşırtıcı Faydası!

Tamamen Doğal Organik Şifa Kaynağı Kızılcık!


Erzurum'un Uzundere ilçesine bağlı köylerde kızılcık hasadı zamanı.


Doğu Anadolu'nun soğuk iklimi ile bilenen şehri Erzurum'un Uzundere ilçesinde tamamen organik olan kızılcık, ABD ve Kanada'da büyük bir ticaret ürünü olarak ifade ediliyor.

Türkiye'de de tüketilen kızılcığın kendisi kadar suyunun faydası da son derece fazla olarak biliniyor. Anadolu'da genellikle suyla seyreltilerek tüketilen kızılcık suyu C, K, B6 ve E vitamini yönünden zenginliği ile son zamanlarda Koronavirüs salgınına karşı vucut direncini artırmak için aileler tarafından tercih ediliyor. 

Kızılcığın kalsiyum, magnezyum, demir, mangenez ve potasyum barındırdığıda ilgililer tarafından ifade ediliyor.

Koronavirüs Salgınının Yaşandığı Bugünlerde Uzundere Kızılcık'ının 7 Şaşırtıcı Faydası!

İşte Kızılcık ve Suyunun 7 Faydası!

1- Kanseri Önlemekte Yardımcı Gıda

Kızılcık suyu, hücrelerden zararlı serbest oksijen radikallerini uzaklaştıran güçlü antioksidanlardan biri olan proantosiyanidinleri içerir. Kızılcık suyu, kanser hücrelerinin büyümesine müdahale eden anti-kanserojen bileşenleri, özellikle kolon ve prostat kanseri ile ilişkili bileşenleri içerir. Kızılcık suyunun düzenli olarak içilmesi tümörlerin hızlı büyümesini engeller. Doğal olarak, kızılcık suyu, kanser riskini azaltmada çarpıcı bir rol oynayan flavonoidlerden çok zengindir.

2- Kalbi Korur

Günümüzde kalp rahatsızlıkları sadece yaşlı insanlarda değil, çocuklarda da çok yaygındır. Dolayısıyla kalp hastalıkları riskini azaltmak için diyetimize dikkat etmeliyiz ve kızılcık suyu gibi sağlıklı meyve suları da içermeliyiz. Kızılcıklarda flavonoid varlığı, ateroskleroz tehdidini azaltan antioksidan özelliklere sahiptir. Ateroskleroz, oksijen bakımından zengin kan akışı eksikliğine neden olan ve kalp krizine yol açabilen plak birikimi ile arterleri sınırlayan bir durumdur.

3- Böbrek Taşlarına İyi Gelir

İdrar yolu enfeksiyonlarına bağlı kalsiyum fosfat ve struvit taşları. Üriner enfeksiyonun ardında, böbrek taşının üretiminde yardımcı olan özel bir enzim türü salgılayan bir bakteri bulunmaktadır. Bu bakterileri nasıl durdurabiliriz? Idrarı asidik yaparak durdurabiliriz ve bu içme için kızılcık suyu en iyisidir.

Uzundere Kızılcık'ının 7 Şaşırtıcı Faydası!

4- Tümöre Karşı Savaşır

Tümöre karşı savaşmanın çok basit ve başarılı yolu, kızılcık suyudur. Bu küçük meyveler, kanserojenlerin büyümesini ve yayılmasını durdurmak için yardımcı olabilecek, polifenoller adı verilen antioksidan bileşikler içerir.

5- Obeziteye Karşı

İnsanların günümüzdeki en büyük sağlık sorunlarından biri obezite. Şüphesiz ki birçok zararlı hastalıkların omurgası. Kızılcık suyu vücudumuzdaki yağ birikintilerine hızlı bir etkisi olan organik asitler içerir. Kızılcık suyunun obeziteye karşı en ilginç ve şaşırtıcı kısmı diğer meyve sularından daha az tatlı olmasıdır.

6- Kemikleri Güçlendirir

Kemiklerin güçlü olması çok önemlidir, bu nedenle bu amaçla kızılcık suyunun önemini ve şaşırtıcı gerçeklerini inkar edemezsiniz. Sadece kalsiyum içermez, aynı zamanda güçlü kemikler için önemli bir vitamin olan K vitamini içerir.

7- Cilde Faydalı

Özellikle kadınlar için kızılcık çok hoş bir güzellik ürünü. Kızılcık cildinizdeki tüm yağlardan kurtulmanıza ve gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olacak en iyi seçimdir. Bu meyve suyu, cildinizin tazelenmesinde büyük destek sağlayan c vitamini açısından zengin. Kızılcık suyunu düzenli olarak kışın tüketirseniz cildiniz zorlu hava koşullarından korunacaktır.

Görsel Kaynak: Erdal Barın

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
17 Ağustos 2021 11:56
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}