Erzurum'da Örnek Yatırım, Bitkisel Ürün İşleme Tesisi Kuruluyor!

Erzurum'da her fırsatta şehre yatırımcı çekilememesi konuşulur ve eleştiriler ardı ardına gelir. Peki yatırım yapanları kimler destekliyor veya ziyaret ediyor?

Erzurum'da Örnek Yatırım, Bitkisel Ürün İşleme Tesisi Kuruluyor!

İl Tarım ve Orman Müdürü İlk Ziyaretçi!

Erzurum'da her fırsatta şehre yatırımcı çekilememesi konuşulur ve eleştiriler, ardı ardına gelir. Peki yatırım yapanları kimler destekliyor veya ziyaret ediyor? İşte cevabı...

Erzurum'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacıyla, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında bitkisel ürün işleme tesisi kurulumuna destek sağlanacağı ifade ediliyor.

Erzurum'da Örnek Yatırım Bitkisel Ürün İşleme Tesisi Kuruluyor!

2 Milyonluk Yatırım...

Erzurum'da örnek bir proje olduğu değerlendirilen yatırım tutarının yaklaşık 2 milyon TL, hibe tutarı ise 1 milyon TL olacağı iletiliyor.

İlk Ziyaretçi Tarım ve Orman İl Müdürü Akar..

Bitkiselürün işleme, depolama ve paketleme tesisinde çalışmalar sürüyor. İşletmeyi ilk ziyaret eden ise Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar oldu.
Tesisin proje sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Taner Bayır İl Müdürüne çalışmaları ve geldikleri aşama hakkında bilgiler verdi.
Öte yandan ziyarette arzulan ise tesisin bir an önce faaliyete geçip Erzurum ekonomisine ve istihdamına katkı sunması oldu.

Yorum Yazın