GÜNCEL

MNG AVM Yanına Yapılacak Cami Nasıl Olsun?

MNG AVM Yanına Yapılacak Cami Nasıl Olsun?
MNG AVM Yanına Yapılacak Cami Nasıl Olsun?

MNG Camii İçin İstişareler Başladı!

MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi yerleşkesine yapılması planlanan cami için çalışmalar başladı.

Neden Yapılmadı? Yapılmayacak Mı?

Bu sorularla sık gündeme gelen MNG camii için MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer ve MNG Proje Koordinatörü Saliha Şahin, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile bir araya geldi. Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Erzurum MNG AVM yanında yapılması planlanan camii hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Camii Projesi Ne Zaman Hayata Geçecek?

AVM yerleşke planında yer alan camii projesini en kısa zamanda hayata geçirmek istediklerini belirten MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, yapmış olmak için değil gerçekten Erzurum'a bir değer katmak adına bir proje gerçekleştirmek istediklerini ve bu konuda da şehrin paydaşlarından destek beklediklerini ifade etti.

Cami Nasıl Olacak?

Oluşacak bir konsensüs ile kentin marka kimliğine uygun bir projeyi Erzurum'a kazandırmak istediklerini belirten Süer, Atatürk Üniversitesinin gücünden, tecrübesinden, bilgi ve birikiminden yararlanarak ortaya çıkacak eserin oldukça kıymetli olacağına inandığını belirtti.

Konuya gösterdiği hassasiyet ve yakın ilgisinden dolayı Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı'ya teşekkür eden Aydoğan Süer, üniversite olarak projeye sağlanacak her türlü katkının kendilerini ziyadesiyle memnun edeceğini sözlerine ekledi.

MNG AVM Yanına Yapılacak Cami Nasıl Olsun?

Rektör Çomaklının Fikri Nedir?

İçinde her türlü ilmi faaliyetin yapılabileceği bir külliye hayalinin olduğunu ifade eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu maksatla yapılacak eserin şehrimizin en nadide alanlarından birisi olması için üniversite olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Konum olarak şehre gelen herkesin ilk önce görebileceği bir alanda olmasının da projeyi daha önemli bir hale getirdiğini kaydeden Rektör Çomaklı, planlanan eserin en kısa sürede Erzurum'a kazandırılması gerektiğini vurguladı.

MNG AVM Yanına Yapılacak Cami Nasıl Olsun?

Başkan Sekmen İle Bir Araya Gelindi Mi?

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile MNG heyeti daha sonra Erzurum'un hizmetine sunulması planlanan proje hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile bir araya geldi.

Kaynak: Atatürk Üniversitesi

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
26 Ekim 2019 13:55
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}