Kur'an Aşığına Son Görev!

Sevenleri Lalapaşa Camine Sığmadı...

Kur'an Aşığına Son Görev!

Sevenleri Lalapaşa Camine Sığmadı

Mehmet Gürgür Hocaefendi Asri Mezarlıkta Toprağa Verildi!

Erzurum'da ömrünü Kur'an-ı Kerim hizmetine adayan Mehmet Gürgür Hocaefendi son yolculuğuna, şehrin değerli alimlerinden Veli Velioğlu Hocaefendi ve il protokolünün yanı sıra sevenleri tarafından uğurlandı.

Lalapaşa Camii emekli İmam Hatibi olan ve Caferiye Camii Kur'an Kursunda yüzlerce hafız yetiştiren Mehmet Gürgür hocaefendi için görev yaptığı camide cenaze namazı kılındı. İl protokolünün yanı sıra talebeleri ve sevenlerinin katıldığı cenaze namazı sonrası tabuta omuz vermek isteyenler zor anlar yaşadı. Gürgür hocanın defin işlemi ise ailekabristanın bulunduğu Asri mezarlıkta yapıldı.

Mehmet Gürgür Hocaefendi Erzurum

Mehmet Gürgür Hocaefendi Kimdir?

2 Mart 1937 yılında Erzurum'un Dumlu nahiyesi Akdağ köyünde dünyaya geldi.

1945 yılında 8 yaşında babası İbrahim hoca efendiden hafızlığa başlayan Mehmet Gürgür, İstanbul Beyazıt Camii İmamı reisi Kurra Abdurrahman Gürses hoca efendiden tashihi huruf dersleri aldı. 1953 yılında, İstanbul tariki üzere başladığı bu eğitimini 1955 yılında icazet alarak tamamladı.

1960 yılında Caferiye Camii ve 1982 yılında tarihi Lalapaşa Caminde İmam Hatiplik görevi üzerini 2002 yılına kadar devam ettirerek bu yıl emekli oldu.

Caferiye Camii Kur'an kursunda fahri olarak, Kur'an dersleri vermeye devam eden ve binlerce hafız bülbülü yetiştiren Mehmet Gürgür hoca efendi, 1 Şubat 2020 bir kış sabahı 82 yaşında rahmeti rahmana kavuştu...

Mehmet Gürgür Hocaefendi Cenaze Töreninden Kareler...

Kur'an Aşığı Mehmet Gürgür Hocaefendiye Son Görev!

Kur'an Aşığı Mehmet Gürgür Hocaefendiye Son Görev!

Kur'an Aşığı Mehmet Gürgür Hocaefendiye Son Görev!

Yorum Yazın