ERZURUM MUTFAK KÜLTÜRÜ

Ünlü Şeften Erzurum Tavsiyesi: Fırında Patates ve Göğermiş Peynir!

Ünlü Şeften Erzurum Tavsiyesi: Fırında Patates ve Göğermiş Peynir!
Ünlü Şeften Erzurum Tavsiyesi: Fırında Patates ve Göğermiş Peynir!

Mehmet Şeften Erzurum Tavsiyesi

Eşsiz Lezzet, Fırında Patates ve Göğermiş Peynir Buluşması!

Türkiye'nin ünlü şeflerinden biri olan Mehmet Yalçınkaya Erzurum Palandöken Kayak Merkezine misafirleri olmuş ve vendisinden Erzurum için bir lezzet tavsiyesi bekleniyordu ve işte o tavsiye...

TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yarışması ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Mehmet Yalçınkaya, 'Erzurum'da Ne Yenir?' sorularına yeni bir tavsiye ekledi. Mehmet Şef, "Patates ve küflü tel peynir uyumu, kavrulmuş un tereyağı ve fırında patates..."

Ünlü Şeften Erzurum Tavsiyesi: Fırında Patates ve Göğermiş Peynir!

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

Şef Mehmet Yalçınkaya alanında birçok ödülün sahibi olup aslen Bolulu ve 45 yaşındadır.

Mehmet Yalçınkaya eğitimini İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü'nde tamamlamıştır. Amerika'da yayınlanan ünlü gurme dergisi Culinary'de Trend Chef olarak spesiyalleri ve biyografisi yayınlanmıştır.

2008 yılında katıldığı Almanya'da düzenlenen Ika Olimpiyade Der Köche A katagorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu. Türkiye'de Fusion Mutfak akımını uygulayan ilk şeflerden olan Mehmet Yalçınkaya; Banquet servislerinde kişiye özel olarak hazırlanan minimalist ve butik çalışma olan servis konseptini geliştirir.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

Euroturkchefs Culinary Team takımını 2008 yılında kurarak kaptanlığını yapmıştır. Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde 2010 yılında gastronomi workshopları gerçekleştirdi, aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok İnternationel organizasyonunda gala yemekleri verdi. Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında 2012 yılında dünya ikincisi oldu.

Bir çok başarıya imza atan Mehmet Yalçınkaya hakkında 2013 yılında Al monitör yazarı Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından Inno Turkısh Cusine adlı makale yayınlanmıştır.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
14 Şubat 2020 23:44
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}