MNG AVM Cami İçin Temel Ne Zaman Atılacak?

Erzurum'da Göz ve Kulaklar MNG AVM Yönetiminde!

MNG AVM Cami İçin Temel Ne Zaman Atılacak?


Merakla Bekleniyor

Göz ve Kulaklar MNG AVM Yönetiminde!

Erzurum'da MNG AVM Camii, 'Ne Zaman Yapılacak?' soruları cevap arıyor.

MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi yerleşkesine yapılması planlanan cami için geçtiğimiz 2019 Ekim ayında MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer ve MNG Proje Koordinatörü Saliha Şahin, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile bir araya gelmişti. Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede camii hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştu.

İstişarelerde, MNG AVM yerleşke planında yer alan camii projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmek istenildiği ifade edilmiş ve MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, yapmış olmak için değil gerçekten Erzurum'a bir değer katmak adına bir proje gerçekleştirmek istediklerini ve bu konuda da şehrin paydaşlarından destek bekledikleri kamu oyu ile paylaşılmıştı.

MNG AVM Cami İçin İstişareler

Cami Nasıl Olacak?

Oluşacak bir konsensüs ile kentin marka kimliğine uygun bir projenin Erzurum'a kazandırılması bekleniyor.

MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer ayrıca konu hakkında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile bir araya gelmişti.

Yorum Yazın

Yorumlar

FIRAT KARADAĞ

FIRAT KARADAĞ

Erzurum nüfus kaybediyor boyle giderse bitecek küçük bir il olarak kalacak erzurumda yeterince camii var bir düşünün cemaat kaybeden bir ile sürekli camii yapmanin ne önemi kalacak cemaatsiz camii olurmu hiç tüm enerji nizi böyle şeylere harcıyorsunuz çünkü cami yapmak kolay bir tane imam atiyorsun iş bitiyor ama önemli olanı bir fabrika açmak tabi kim uğraşacak fabrikayla fabrika da ne üretilecek deposu yolu ulaşımı ısıtması ürünün pazarlanması kim uğraşacak bir sürü tantana derseniz olmaz önemli olan zoru yapmak size kaba bir hesap cikariyim Erzurum un yaklaşık 1000 köyü var hepsinde 1 camii olsa merkez lerle beraber toplamda 1600camimiz var Nüfusa böldüğünde her bir camii ye 500cemeat düşüyor bunun yarısı kadın birazı çocuk bu geriye kalan oranın tamamı namaz kılsa dahi camii başına 125kisi kalıyor yani bu orana bakınca hepsi namaz kılsa her vakit gitse dahi 125kisi için 5bin kişilik belkide daha fazla büyüklükte camiiler yapılıyor ve milyonlarca para sadece yazık diyorum ve sunuda ekliyorum böyle bir durumdaki şehire önce iş sahası açın ve ondan sonra o 1600imamizada insanları camiilere cagirmalarini güzel dinimizi öğretmenlerini ve bilgilendirmelerini söyleyin ne zaman vakit namazında camilerimiz dolup tasarsa işte ozman ne mutlu bize en büyüğünü yapalım NOT:ERZURUMU ÇOK AMA ÇOK SEVEN BİR DADAŞ