EKONOMİ

Erzurum Valisi Açıkladı: Bu Yıl İş Şansa Bırakılmayacak!

Erzurum Valisi Açıkladı: Bu Yıl İş Şansa Bırakılmayacak!
Erzurum Valisi Açıkladı: Bu Yıl İş Şansa Bırakılmayacak!


Türkiye’de Sadece 3 Havalimanı'nda Var!
 

Erzurum'da CAT-3 A Sistemi İçin Bu Yıl İş Şansa Bırakılmayacak...
 

Erzurum Havalimanı’nda Geçen Yıl Tartışmalara Neden Olan CAT-3 A sistemi için çalışmalar yeniden başladı.

Erzurum’da Havalimanına 2019 yılında yapılması planlanan ancak yetiştirilemediği ifade edilen Kategori 3A (CAT-3A) sistemi çalışmaları hakkında Vali Okay Memiş ‘ Bu yıl işi kesinlikle şansa bırakmıyoruz ve hiçbir mazeret kabul etmiyoruz’ dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü 2019 yılında tamamlanmasını planladığı ancak çeşitli sebeplerle yetiştiremediği CAT-3A sisteminin kurulumu için yeniden kolları sıvadı. Uçakların daha emniyetli piste yaklaşarak inmesini sağlayan sistem tamamlandığında sisin etkili olduğu günlerde yoğun olarak kullanılacak. Sistemle birlikte kışın uçak seferlerinin arttığı kentte kış turizminin canlandırılması da hedefleniyor.

Havalimanında çalışmaların başladığını duyuran Vali Okay Memiş, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için çalışmaların sıkı takipçisi olacağını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans yöntemiyle bir toplantı yaptıkları bilgisini paylaşan Vali Memiş, “Sayın bakanımız bu toplantıda bizzat yüklenici firmaya çalışmaların tamamlanması talimatını verdi. Biz de bütün çalışanların seyahat izin belgelerini aldık ve havalimanında inşaata başlandı.” dedi.

Erzurum Havalimanı CAT-3 A Sistemi

Uçak Sefer İptalleri Tarih Olacak!

CAT-3A sistemini bu yıl bitireceklerini kaydeden Vali Memiş, şöyle konuştu:

“Bu yıl işi kesinlikle şansa bırakmıyoruz ve hiçbir mazeret kabul etmiyoruz. Bitirildiğinde İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile birlikte Türkiye’de bu sistemin olduğu 3'üncü havalimanı Erzurum’da olacak. Bu sistemle birlikte uçaklar 175 metre sise kadar iniş yapabilecekler. Meteorolojik ölçümlere göre Erzurum’da son 50 yılda sis tabakası 200 metrenin altına hiç inmemiş. Bu da bize gösteriyor ki CAT-3A sistemi ile beraber sisten kaynaklı uçak seferi iptali yaşanmayacak.”

Vali Memiş, ayrıca CAT-3A sisteminin şehre kazandırılmasında emeği geçen başta Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ olmak üzere tüm Erzurum Milletvekillerine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Erzurum Valisi Açıkladı: Bu Yıl İş Şansa Bırakılmayacak!

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
8 Mayıs 2020 15:01
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}