GÜNCEL

Uzundere ve Tortum Şelalesi Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!

Uzundere ve Tortum Şelalesi Erzurumun Antalyası Oluyor!
Uzundere ve Tortum Şelalesi Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!


Hedef 500 Bin Turist Binlerce İstihdam!
 

Erzurum’da doğası ile eşsiz Uzundere ve Tortum Şelalesi bölgesinde start verilen projeler tamamlandığında ilçe Erzurum’un Antalya’sı olacak.
 

Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Turistik Tesisler; Tortum Şelalesi, Yedigöller, Yarımada, Butik otel ve Bungalov, Rafting Parkuru, Yamaç paraşütü, meyve bahçeleri, Organik tarım ve Hobi bahçeleri gibi yapımı devam eden projeler tamamlandığında Uzundere’nin Erzurum’un Antalya’sı olacağını kaydetti.

Uzundere Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!

Eşsiz Doğa Turizme Kazandırılıyor!

Erzurum’un çalışmaları ile takdir toplayan ve Dadaşlar tarafından çok sevilen valisi Okay Memiş yakın tarihte doğa harikası Uzundere ve Tortum Şelalesinde yapılan çalışmaları inceledi.

UNESCO'nun dünya mirasına aday gösterilen Erzurum'daki Tortum Şelalesi, Türkiye'nin en büyük şelalesi olmasının yanı sıra 21 metrelik genişliği, 48 metreden düşen suyu ile yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor.

Uzundere ve Tortum Şelalesi Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!

Şelalenin daha fazla ön plana çıkması adına Valilik tarafından hazırlanan proje ile şelalenin merdivenleri yenileniyor, led aydınlatmaların yanı sıra birinci sınıf kafeterya ve restoranlar ile engelli vatandaşların şelaleyi görebileceği alanlar yapılıyor.

Erzurum Valisi Okay Memiş, kent merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunan şelaledeki çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildiren Vali Memiş, projenin tamamlanmasıyla hedeflerinin bölgeye ilk etapta 500 bin turistin gelmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Eşsiz Doğa Turizme Kazandırılıyor!

Milletvekillerine Teşekkür Etti!

Vali Memiş, sahada yaptığı inceleme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada proje kapsamındaki işlerin Kurban Bayramı’na yetişeceğini kaydetti.

Vali Memiş, şelalede başlatılan çalışma ile amaçlarının standartların yükseltilerek daha fazla turistin bölgeyi ziyaret etmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Projenin kaynağını Erzurum Milletvekilleri desteği ile temin ettiklerini dile getiren Vali Memiş,“Sayın milletvekillerimiz bize bu kaynağı temin etmeseydi bu işleri yapamazdık. Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Uzundere ve Tortum Şelalesi Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!

Bölgede Hizmet Standartları Yüksek Olacak!

Vali Memiş, “Doğa Koruma Kuruluna onaylattığımız projeye uygun şekilde yaptığımız çalışmalarla engelli vatandaşlarımızın dahi şelaleyi görebileceği bir ortam hazırladık. İniş rampalarını eğimi son derece düşük olarak yaptık. Köprüler çok metruktu, köprüleri yeniliyoruz. Muazzam bir şekilde doğaya uygun harika bir iş çıkarıyoruz. Hedefimiz en az 500 bin turist. Burada daha önce var olan işletmeyi tamamen yeniliyoruz. Beş yıldızlı standartlarda hizmet vereceğiz. Vatandaşlarımız, burada ucuz, kaliteli ve herkesin gurur duyacağı hizmeti alacak.”

Vali Memiş’e incelemelerinde Uzundere Kaymakamı Hakan Şeker, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rahmi Şenocak, TKDK Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü eşlik etti.

Uzundere Erzurum'un Antalya'sı Oluyor!

Kaynak: Erzurum Valiliği, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
19 Haziran 2020 10:57
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}