GÜNCEL

Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' Fotoğrafları Sergisi Açıldı!

Çifte Minareli Medresede 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi Açıldı!
Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' Fotoğrafları Sergisi Açıldı!


Tarihi Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' Sergisi

 

Erzurum'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde tarihi Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' fotoğraf sergisi açıldı.
 

Dadaşlar diyarı Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki tarihi Çifte Minaraeli Medrese'de, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzurum İl Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Başkanlığı destekleri ile açılan '15 Temmuz Fotoğraf Sergisi' ile darbe girişimi gecesinde Türkiye genelinde ve Erzurum'da yaşanan geleişmelere ilişkin fotoğraflar sergileniyor.

Açılışı Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz ile DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy birlikte yaptılar.  Ardından protokol sergideki fotoğrafları inceledi.

Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' Fotoğrafları Sergisi Açıldı!

Vali Memiş, yaptığı açıklamada, dört yıl önce bir ihanetle karşı karşıya kalındığını aktararak, "2016 yılında ülkemiz ve devletimiz çok ciddi bir ihanet hadisesiyle karşı karşıya kaldı. Kahraman milletimiz bu hain kalkışmaya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve önderliğinde, devletimizin bu ihanet şebekesine bulaşmamış bütün unsurları, Türk Silahlı Kuvvetleri, kahraman ordusu, polisi, jandarmasıyla direniş gösterdi. Tabi bunun bedeli de oldu. 251 vatandaşımız FETÖ'nün hain darbe girişiminde şehit, 2193 vatandaşımız da gazi oldu. Erzurum'da da 5 şehidimiz oldu, 7 kardeşimiz de gazi oldu. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de şifalar ve uzun ömürler diliyorum" dedi.

Açılışın ardından vatandaşlar da sergideki fotoğrafları inceledi. Sergi, 17 Temmuz Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Çifte Minareli Medrese'de '15 Temmuz' Fotoğrafları Sergisi Açıldı!

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
14 Temmuz 2020 17:27
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}