Erzurum'da Yaşamaktan Mutlu Musunuz? İşte Erzurum'un Mutluluk Sıralaması!

Erzurum'da Yaşamaktan Mutlu Musunuz? Erzurum Türkiye'de mutluluk düzeyi sıralamasında kaçıncı?

Erzurum'da Yaşamaktan Mutlu Musunuz? İşte Erzurum'un Mutluluk Sıralaması!

Erzurum Mutluluk Sıralaması!


Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) en son yayınladığı verilere göre Türkiye'de mutluluk düzeyi en yüksek olan illeri belirledi.


Erzurum yüzde 65,68 mutluluk düzeyi ile Türkiye sıralamasında 20. sırada yer aldı.

Hürriyet Gazetesi haberinde Erzurum’da:

"Birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Erzurum'da, sabahları pencerenizi Palandöken’e karşı açmak güne mutlu uyanmanızı ve enerjik hissetmenizi sağlayacak. Sadece Palandöken değil bir yanda Çoruh Nehrini seyre dalarken diğer taraftan Tortum Şelalesinden gelen eşsiz su sesleriyle Türkiye'nin en güzel yerlerinden burası..."

diye bahsetti.

TÜİK verilerine göre mutluluk düzeyi sıralamasında İstanbul 50., İzmir 51. ve Ankara ise 64. sırada yer aldı.

Kaynak: TÜİK, Hürriyet Gazatesi

Fotoğraf: Nihat Kılıçoğulları

Yorum Yazın

Yorumlar

Şüheda Aksakal

Şüheda Aksakal

Orana bak %65 kim inanır buna be ?? İşsizlik almış başını gitmiş gençler kahvehane köşelerinde fabrika açıyorsun alım yapıyorsun tanıdıkların, devlet vergi indirimi yapmıyor en az gelen doğalgaz faturası 500 600 TL aldığın maaş 2300 tl yol vs derken ayı - 1000 lira ile tamamlıyorsun kim o mutlu olan arkadaş?

İbrahim Aktaş

İbrahim Aktaş

Her zamanki,gibi TÜİKİN rakamları aldatıcı ve yanıltıcı.Enflasyon rakamlarıyla oynadıkları gibi bu rakmalrda gerçeği yansıtmıyor.Kim kış aylarında 800 tl doğal gaz faturası ödeyen bir memleketde memnun olur,işsizliğin kol gezdiği kahvehanelerin ağzına kadar dolu olduğu memleket de kim mutlu olabilir bu yüzdemi sürekli göç veriyor şehrimiz 1 milyon nufusa sahip olmamız gerekirken 400 binlere düşmüş 2300 tl asgari ücretle bu memleketde yaşayan mutlu olan varsa mutluluklar dilerim.!!!