GÜNCEL

Erzurumlu Şehit Er Sedat Sorgun’un Yengesi Anlatmış Bir Türkiye Ağlamıştı, İşte O Acının Hikayesi!

Erzurumlu Şehit Er Sedat Sorgun’un Yengesi Anlatmış Bir Türkiye Ağlamıştı, İşte O Acının Hikayesi!
Erzurumlu Şehit Er Sedat Sorgun’un Yengesi Anlatmış Bir Türkiye Ağlamıştı, İşte O Acının Hikayesi!

Hainler Hainliğini Yaptı 13 Vatan Evladını Şehit Etti!


13 Şehit arasında bir de Erzurumlu var. İşte detaylar ve Erzurumlu Şehidimizin 2 yıl önce yengesinin dile getirdikleri…


Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akrar yaptığı açıklamada, ‘Pençe Kartal-2 Harekât bölgesinde faaliyetlerimiz devam ederken, yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada yapılan aramalarda alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır’ ifadelerini paylaştı.

Bakan Akar, “Yapılan ilk incelemede masum ve silahsız vatandaşlarımızdan birinin omzundan, diğer 12 vatandaşımızın başlarından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir. Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür. Sağ olarak ele geçirilen iki teröristin verdiği ilk bilgilerde ise vatandaşlarımızın mağaraya yönelik harekâtın başlangıcında sözde mağara sorumlusu terörist tarafından şehit edildikleri ifade edilmiştir. Bu arada vatandaşlarımızı şehit eden mağaradaki teröristlerin tamamı etkisiz hâle getirilmiştir. "

Alçaklar Katliam Yaptı!

‘Keşke 13 vatandaşımızı oradan sağ salim çıkarabilseydik’ diyen Akar, “Ancak alçaklar, caniler, bu silahsız masumları yaptıkları katliamla şehit ettiler." diye konuştu.

Erzurumlu Şehit Sedat Sorgun

6 Yıldır Sedat Sorgun’u Bekliyordular!

Bundan 2 yıl önce Erzurum Yakutiye Meydanında konuşan, Sedat Sorgun'un yengesi Elvan Çoban, “Kaçırıldı, canilerin elinde, PKK’ların elinde, o bir can, o bir evlat, biz yaşayamıyoruz. Biz ona bir şey yapamıyoruz. Biz onun için ölüyoruz.

Yeter arkadaşları perişan oldu, aile perişan oldu. Hasta teyzesi yataklardayken, kalktı nöbet bekliyor. Bir ses verin yeter. Biz devletimizin arkasındayız, polisimizin, askerimizin arkasındayız. Bizim canımız kanımız vatanımıza feda… 

Erzurumlu Şehit Sedat Sorgun

Hiçbir Anne Gözyaşı Dökmesin!

Sedat için değil, bütün askerler, polisler için... Hiçbir anne şehit için ağlamasın, hiçbir anne evladı için gözyaşı dökmesin... Sedat 5 yıldır yok, benim 2 çocuğum var gitsin Hakkari’de askerliğini yapsın gelsin.

Ben Elvan Çoban, Sedat Sorgun’un yengesi, Sedat Sorgun 2015 tarihinde Diyarbakır’dan buraya izine Erzurum’a geliyordu. Van’da askerliğini yapıyordu. Terörler tarafından teyzesi ve dayısının yanında kaçırıldı."

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
14 Şubat 2021 12:29
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}