ERZURUMLU ÜNLÜLER

Hat Sanatının Erzurumlu Genç İsmi Nurullah Özdem!

Hat Sanatının Erzurumlu Genç İsmi Nurullah Özdem!
Hat Sanatının Erzurumlu Genç İsmi Nurullah Özdem!

Hattat Dedenin Hattat Torunu!

Erzurum, hayatın her alanında yetişen değerleriyle diğer şehirlerden sıyrılıp farklı olduğunu ortaya koyuyor. Bu bir bakıyorsunuz ilim erbabı, bir bakıyorsunuz sporcu ve birde bakıyorsunuz hattat oluyor. İşte size bu içerikte genç hattat Nurullah Özdem'i tanıtacağız.

1984 Erzurum doğumlu olan Nurullah Özdem, hat sanatını çocukluğunda dedesi vasıtasıyla tanımış. İlk ve orta mektep tahsilini Erzurum'da yapmış. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim Öğretmenliği Bölümünden 2005 yılında mezun olmuş.

Hattat Nurullah Özdem

İcazetler...

Nurullah Özdem, 1998'de dedesi Merhum Hattat Şevket Özdem'den (1926-2003); Hüsn-i Hatta başladığını öğreniyoruz.. Doç. Dr. Bilal Sezer’den devam edip, tavsiyesi üzerine 2004'lü yıllarda Hattat Davud Bektaş hocaya intisap etmiş. Eylül 2007'de IRCICA tarafından düzenlenen törenle, Hattat Davud Bektaş ve Üstat Hasan Çelebi tasdikiyle Sülüs-Nesih hat nemlerinden icazetname almış.

Yurt içi ve yurt dışında muhtelif karma sergilere iştirak eden Özdem, birçok özel koleksiyonda eserleri ile günümüzde Fâtih 'de ikamet edip, çalışmalarına burada devam ediyor.

Hattat Nurullah Özdem

http://www.nurullahozdem.com

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
15 Ağustos 2019 09:51
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza