Vali Eşi ile Erzurum'lu Hanımlar, Öğrencilerle

Nilgün Azizoğlu ve Erzurum'lu Hanımlar Öğrencilere Atkı Dağıttı

Vali Eşi ile Erzurum'lu Hanımlar, Öğrencilerle


Nilgün Azizoğlu ve Erzurum'lu Hanımlar Atkı ve Bere Dağıttı


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nun eşi Nilgün Azizoğlu öncülüğünde başlatılan 'Bir Berede Sen Ör' kampanyası ile Erzurum İl merkezi ve tüm ilçelerinde örülen atkı ve bereler öğrencilere dağıtıldı.


Erzurumlu hanımların yoğun ilgi gösterdiği kampanya çerçevesinde, hanımlar tarafından dokunan atkı ve berelerin karne öncesi dağıtımı yapıldı. 50. Yıl Ortaokulu'nda start alan dağıtımda 400 adet atkı ve bere öğrencilere hediye edildi.

Bere, atkı ve okuma kitabı dağıtımına, Nilgün Azizoğlu, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı'nın eşi Kafiye Helvacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik'in eşi Nadire Çelik ve kampanyaya katkı sağlayan diğer hanımlar katıldı. Sınıfları dolaşarak çocuklara berelerini veren Nilgün Azizoğlu, onlarla sohbet etti.


'Katkı Sunmaya Devam Edeceğiz'

Kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Azizoğlu, "Daha önceden başlattığımız bu kampanyamızın devamı olarak şimdide öğrencilerimize dağıtmaya başlattık. Bu dağıtımları il genelinde gerçekleştireceğiz. Bu tür sosyal sorumluluk faaliyetlerine bundan böyle de Erzurumlu hanımlarla beraber katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın