EĞİTİM

Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı

Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı
Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı

Minik Öğrencilerin Karne Heyecanı

Palandöken Belediyesine bağlı Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde faaliyetlerini sürdüren çocuk kreşlerde eğitim gören minik öğrenciler, ilk kez karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler karnelerini Başkan Orhan Bulutlar'ın elinden aldı.

Palandöken Belediyesi Kültür Merkezide 5 yıl önce hizmete açılan çocuk kreşinde eğitim gören minikler, ilk kez karne heyecanı yaşadı. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nde düzenlenen karne törenine, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem, Özel Kalem Müdürü Fatih Savaş, Kültür Merkezi Müdürü Muhammet Kars ve öğrencileri ile velileri katıldı.


Küçük Yaştaki Çocuklara Kültürel ve Sosyal Gelişim Olanağı

Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezin de faaliyet gösteren kreş çocukların kültürel ve sosyal gelişim olanaklarını sağlıyor. Okul öncesi eğitimle, çocukların öğrenim yaşamlarını belirleyecek olan zihinsel, duygusal gelişimleri eğitim programı çerçevesinde yürütülüyor.

Bu bağlamda, okul öncesi eğitim alan öğrenciler yarıyılın ilk karne sevincini yaşadı. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yarıyıl eğitimlerini tamamlayan 33 öğrenciye öğretmenleri eşliğinde karnelerini verdi çeşitli hediyeler dağıttı. İlk karnelerini alan öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu.

Başkan Bulutlar, yaptığı kısa konuşmasında çocukların eğitim hayatları boyunca birçok karne alacaklarını ama ilk karnelerini hiçbir zaman unutamayacaklarını belirterek; " Kreşte eğitim gören çocuklarımız Kültür Merkezimi de çeşitli alanlar da kurs alan Anne ve babaların çocukları. Hayat boyu eğitim şart. Eğitime ilk atım atan bu çocuklarımızın sürekli kontrol etmemiz gerekiyor. En büyük iş anne ve babaya düşüyor. Milli ve manevi değerlerimizden asla ödün vermeden bu ülke için bu atılmış tohumları hep beraber gözetleyeceğiz, kollayacağız ve bu ülkeni çınarları yapacağız. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında başarılı bir eğitim dönemi geçiren yavrularımızı kutluyor, onların eğitimlerini sağlayan öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Palandöken Belediyesi

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
21 Ocak 2017 16:40
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}